Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mana Latvija (4)

Kārlis Dragūns stāsta

Laikraksts Latvietis Nr. 630, 2020. g. 24. dec.
Kārlis Dragūns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Mana_Latvija_4_Draguns

Kārlis Dragūns. FOTO Ojārs Greste.

Labvakar, dāmas un kungi! Sveicu jūs svētkos!

Man ir bieži nācies atbildēt uz jautājumu, vai es jūtos kā austrālietis vai latvietis?

Pirmais, ko parasti atbildu ir, ka es jūtos abejādi – gan kā latvietis, gan austrālietis. Tā liekas vienkāršāk atbildēt, īpaši, ja to prasa austrāliešu draugi. Taču arvien biežāk es sāku domāt, kāpēc es tā jūtos un ko Latvija man nozīmē.

Cik vien ilgi es sevi atceros – es atceros arī Sidnejas Latviešu namu. Kad man bija 5 gadi, un austrāliešu skolā man jautāja, vai es zinu, kur atrodas Latvija, – es esot lepni atbildējis, ka Latvija ir Stratfildē!!!*

Tur es mācījos latviešu skolā, dejoju tautas dejas, vēlāk braucu uz Vasaras vidusskolu un, kad sāku studijas universitātē, iestājos korporācijā Selonija.

Esmu apmeklējis Latviju vairākas reizes kā bērns un pusaudzis, bet nekad neesmu dzīvojis Latvijā ilgāku laiku. Tāpēc es bieži domāju, kāpēc es sajūtu saiti ar Latviju un latviešiem, kāpēc esmu saistīts ar latviešu sabiedrību Austrālijā?

Vienkāršā atbilde ir – jo latviešu sabiedrība šeit ir bijusi ilgi un vēl joprojām pastāv.

Mana Latvija ir bijusi arī daudzās nometnes – 3x3, Tērvete, Annas Ziedares Vasaras vidusskola, kā arī dalība Kultūras dienās un Jaunatnes dienās. Tas ļoti ietekmēja manu izpratni par Latviju un latvietību. Esmu iepazinis daudz latviešu visās paaudzēs, dažādās Austrālijas pilsētās. Vasaras vidusskola man bija kā tāds ceļojums katru gadu uz Latviju.

Nozīmīgs pārdzīvojums man bija arī ceļojums Sveika, Latvija! Tas palīdzēja iepazīt Latviju ne tikai kā valsti, tās cilvēkus un ikdienas dzīvi, bet arī uzzināt, ka tādas mazās Latvijas kā šeit, ir arī citur pasaulē.

Šajā ceļojumā iepazinos ar latviešiem no Kanādas, Amerikas un Latvijas. Mums bija tik daudz kas kopīgs, jo bijām – latvieši. Un tas ir motivējis mani vairāk domāt par Latviju un uzturēt saiti ar latviešiem.

Es vienmēr esmu sajutis, ka Latvija man ir daudz kas vairāk nekā tikai maza valsts citā pasaules malā, no kurienes nāk mani vecāki, un ka Latvija ir kas vairāk nekā Nameja gredzens un Latvijas pase.

Kas tas ir – es vēl īsti nezinu. Man ir divas pases, divas valodas, draugi gan austrālieši, gan latvieši. Bet mana ģimene un latviešu sabiedrība šeit Australijā noteikti ir veidojusi un stiprinājusi manu latvisko piederību. Latviskā kultūra un vide ir ietekmējusi mani kā personību un manu vērtību skalu. Tā ir devusi daudz interesantu piedzīvojumu, ko nevienam austrāliešu draugam nevar tā īsti izskaidrot.

Tāpēc varu teikt, ka mana ģimene, latviešu draugi un latviešu sabiedrība kopumā ir daļa no Manas Latvijas.

Mana pieredze, ar kuru es šodien dalos ar jums, noteikti ir līdzīga daudziem manas paaudzes Austrālijas latviešiem, un es ļoti ceru, ka arī nākošās paaudzes ārpus Latvijas turpinās meklēt abildi uz jautājumu, ko nozīmē būt latvietim, un stiprinās savas saites ar Latviju.

Kādreiz man liekas, ka Latvija ir kā tāda salu valsts – Latvija vidū, un mēs tās mazās salas apkārt!

Vēlu saules mūžu Latvijai!

Kārlis Dragūns

*Priekšpilsēta Sidnejā, kur atrodas Latviešu nams.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com