Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Melburnas Latviešu ciemā

Ziemassvētki Latviešu Ciemā

Laikraksts Latvietis Nr. 631, 2021. g. 6. janv.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Piparkūku cepšana. No kreisās: Daila Piksone, Anniņa Švalbe. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Piparkūku cepšana. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Ziemassvētki. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Sūtījums bērniem Čikāgā. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

No kreisās: Anita Elberta pasniedz Ciema pārvaldniecei Ingrīdai ziedus un kartīti ar pateicības vārdiem. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Ziemassvētki Latviešu Ciemā tika ieskandināti decembra sākumā ar skaistu muzikālu kino filmu Baltie Ziemassvētki, kura tika izrādīti Lielajā zālē uz lielā ekrāna.

Tad sekoja lielais darbs – izpušķot daudzās aprūpes nama eglītes. Tā kā telpas ir daudz un plašas, tad eglītes arī ir daudz – lielas un mazas, kuplas un plānas. Visas tās izgreznot ir ļoti liels un arī atbildīgs darbiņš. Tā kā rotājumi ir ļoti daudz, tad spoži tiek izgreznoti gaiteņi, durvju ailes, un, kur vien raugies, viss mirdz.

Daudzas garas dienas var priecāties par skaistajām Ziemassvētku laikam domātajām rotām. Un Ciemā izskatās kā pasaku valstībā!

Tad sekoja piparkūku cepšana

Un arī šis ir ļoti atbildīgs darbs. It īpaši Aprūpes namā, kur zem viena jumta dzīvo tik daudz rosīgas saimnieces. Kā katru gadu, piparkūku mīklu pēc sen pārbaudītas receptes gatavoja Anniņa Švalbe. Tad divās telpās daudzas no saimniecēm gatavoja piparkūkas. Un kas par interesantiem stāstiem bija katrai no tām! Mēs, jaunās saimnieces, vienmēr iemācāmies kādas jaunas cepšanas gudrības. Pēc daudzu stundu darba brūnie, saldie cepumiņi sagūla trauciņos, lai tos visi kopā nogaršotu Aprūpes nama Ziemassvētku eglītē, kura notika 16. decembrī. Paldies visiem cepējiem un liels paldies Dailai Piksonei un Ilzei Kasparānei.

Ziemassvētku eglīte Aprūpes namā

Visi Aprūpes nama ļaudis 16. decembrī bija aicināti uz Ziemassvētku pusdienām. Ciema Lielajā zālē bija klāti gari galdi, rotāti ar baltiem un zeltītiem galdautiem un papildināti ar Ziemassvētku kompozīcijām. Trauciņos iebērtas pašu ceptās piparkūkas gaidīja svinētājus.

Ziemassvētku eglītes sarīkojumu atklāja mācītājs Aldis Elberts ar svētku runu, kurā runāja par dāvanu saņemšanu Ziemassvētku laikā. Par dāvanu nozīmi un vērtību, un par tām dāvanām, kuras saņemam no debesīm.

Tad Ingrīda Houka (Hawke) vēlēja visiem laimi un priecīgus svētkus.

Sekoja dažādi muzikāli priekšnesumi, kurus sniedza Anita Elberta, Aldis Elberts, Ingrīda Eimane. Muzikālo pavadījumu kopdziesmām nodrošināja Edmunds Eimanis, spēlējot flīģeli.

Anniņa skaļi un izjusti deklamēja Andreja Cīruļa dzejoli Ziemassvētku godība, un tā nemanot bija pienācis laiks svētku pusdienām!

Un tad ieradās Ziemassvētku vecenīte, kura šoreiz līdzi bija paņēmusi vecīti un visiem sanākušajiem vēlēja laimi, veselību un katram pasniedza dāvaniņas!

Atbildes paciņa aizceļo uz Čikāgu

2020. gada jūlijā laikrakstā Latvietis rakstījām par to, kā Aprūpes nama ļaudis kopīgi skatījās atsūtītās vēstules no Čikāgas Latviešu pamatskolas bērniem.

Vēstulēs bērni aprakstīja savu ikdienu un bija pievienojuši daudz skaistus zīmējumus un bildes.

Atbildes paka ar dāvanām un vēstulēm tapa garus mēnešus.

Tā kā Melburna bija noslēgta no visas pasaules, tad izmantojām šo kluso laiku, lai gatavotu atbildes. Vairāki Aprūpes nama ļaudis un arī Ciema mājiņās dzīvojošie uzrakstīja garas vēstules. Tad arī tika pievienotas grāmatas par Austrālijas neparasto dabu, sienas kalendārs, suvenīri un šokolādes. Tad tas viss tika rūpīgi sakārtots pakā un aiznests uz pasta nodaļu, lai paciņa dotos tālajā ceļā iepriecināt Čikāgas skolas bērnus.

Decembra sākumā saņēmām priecīgu ziņu, ka paciņa ir sasniegusi Čikāgas skolu, un skolnieki un skolotāji saka paldies par interesantajām, garajām vēstulēm un daudzajām skaistajām dāvanām!

„Svecīšu pēcpusdiena“ un pateicības!!!

21. decembrī Aprūpes nama ļaudis sanāca kopā uz Svecīšu pēcpusdienu. Kopā tika dziedātas Ziemassvētku dziesmas un noskatīti muzikāli priekšnesumi no Latvijas, kuros piedalās kādreizējais Ciema darbinieks Ivars Štubis, dziedot un spēlējot ģitāru. Šajā skaistajā, apcerīgajā Ziemassvētku pēcpusdienā Ciema ļaudis kopā ar lifestyle darbiniekiem pasniedza Ciema pārvaldniecei Ingrīdai ziedus un kartīti ar pateicības vārdiem un katra parakstiem, pasakot lielu, lielu paldies par Ingrīdas nenogurstošo darbu, gādību un mīlestību!

Latviešu Ciems Melburnā visiem vēl, lai Jaunais gads bagāts gaišām domām, labiem vārdiem, krietniem darbiem, mīlestību un veselību!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com