Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Covid-19 pacientu ārstēšana

Ieguldīs vairāk nekā 11 miljonus eiro

Laikraksts Latvietis Nr. 632, 2021. g. 13. janv.
LR Veselības ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Otrdien, 5. janvārī, valdība lēma piešķirt 11,7 miljonu eiro, lai slimnīcās būtu iespējams izveidot papildu gultas vietas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošināt nepieciešamās medicīniskās ierīces šo gultu aprīkošanai un plašākām diagnostikas iespējām.

Diemžēl neskatoties uz pieņemtajiem papildu ierobežojumiem un ieviestajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, saslimstība ar Covid-19 un stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpina pieaugt. 5. janvārī slimnīcās ārstējas 1180 Covid-19 pacienti, no kuriem 68 ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus vairākās slimnīcās šiem pacientiem paredzētu gultu noslodze pārsniedz pat 90%. Turklāt, ņemot vērā prognozes, stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpinās būtiski pieaugt.

Viens no risinājumiem ir izvērst papildu gultas Covid-19 pacientiem. Lai papildu pārprofilētu 462 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai, kā arī izveidotu 124 jaunas gultas vietas un aprīkotu tās ar nepieciešamajām medicīniskajām iekārtām un aprīkojumam, valdība piešķīra papildus 1,99 miljonus eiro. Savukārt papildus medicīnisko iekārtu, medicīnisko ierīču iegādei un to nomaiņai, kā arī dezinfekcijas līdzekļu iegādei papildus piešķirti 9,35 miljoni eiro. 389 tūkstoši eiro piešķirti, lai izveidotu 50 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā. Tur plānots pārvest Covid-19 pacientus, kuri sākotnējo ārstēšanu būtu saņēmuši universitātes slimnīcās.

Lai īstenotu minēto, no kopējās summas – 11,73 miljoniem eiro, 4,7 miljoni eiro tiks novirzīti pamatkapitāla palielināšanai: Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcai 1,7 miljoni eiro apmērā, savukārt 2,9 miljoni eiro Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcai. Savukārt finansējums 6,8 miljoni eiro tiks novirzīts 14 pašvaldību slimnīcām.

Plānots, ka gultas vietu skaitu izdosies palielināt pakāpeniski – daļa slimnīcu šo procesu jau ir uzsākušas.

Papildu informācija

Šobrīd Covid-19 pacienti tiek stacionēti 3 klīniskās universitātes slimnīcās, 7 reģionālajās slimnīcās, un 2 lokālajās daudzprofilu slimnīcās – Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības slimnīcā Balvos un Dobeles un apkārtnes slimnīcā. Vienlaikus Covid-19 pacienti, kuri sākotnējo veselības aprūpi ir saņēmuši klīniskās universitātes slimnīcās, atbilstoši veselības stāvoklim ārstēšanas pabeigšanai var tik pārvesti uz trīs I līmeņa slimnīcām - Bauskas slimnīcu, Aizkraukles slimnīcu un Ludzas medicīnas centru. Tāpat Covid-19 pacientu aprūpe tiek nodrošināta arī 6 specializētajās slimnīcās (2 specializētas traumatoloģijā, 4 – psihiatrijā).

LR Veselības ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com