Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lielās mūzikas balvas 2020 nominanti (1)

Kategorijā „Gada koncerts“

Laikraksts Latvietis Nr. 641, 2021. g. 17. martā
Rinta Bružēvica -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LMB

„Jūrmalas festivāla“ koncerts „Veltījums Marisam Jansonam“. FOTO Pauls Zvirbulis.

Operdīva Elīna Garanča un pianists – koncertmeistars Malkolms Martino. FOTO Jānis Deinats.

Festivāla ORGANismi koncerts „Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO“ Latgales vēstniecībā GORS. FOTO Andrejs Vasjukevičs.

Latvijas_koncerti

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB 2020) kategorijā Gada koncerts ir nominēti trīs krāšņi aizvadītā gada koncerti – Jūrmalas festivāla koncerts Veltījums Marisam Jansonam, kas notika 29. jūlijā Dzintaru koncertzālē, dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un festivāla ORGANismi 24. oktobrī notikušais koncerts Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO Latgales vēstniecībā GORS.

* * *

„Šogad Latvijas mūzikas laukā bijis vesels zvaigžņu birums, jo piespiedu pandēmijas apstākļi gan pasaulē, gan pie mums Latvijā, atveduši mājās mūziķus, kurus citkārt Latvijas koncertzālēs neizdotos dzirdēt viņu lielās noslodzes dēļ dažādos pasaules operteātros vai koncertzālēs,“ saka LMB 2020 žūrijas locekle, teātra zinātniece, mūzikas pedagoģe Ingrīda Vilkārse. „Mūsuprāt, ļoti svarīgs un simbolisks pasākums bija Jūrmalas festivāla organizētais koncerts maestro Marisa Jansona piemiņai, kurā piedalījās izcilā vijolniece Kristīne Balanas, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Koncerta programma piedāvāja Pētera Čaikovska Sesto simfoniju (Patētiskā), kā arī Maksa Bruha Pirmo vijoļkoncertu ar izcilo Kristīnes Balanas solo. Bija liels prieks un gandarījums koncertā atkal dzirdēt vijolnieci Balanas, kuras vijoļspēle pārskanējusi gan Berlīnes un Parīzes filharmonijas, gan Bārbikena centru Londonā, kā arī citās prestižās koncertzālēs.“

* * *

Kā vienu no gada augstvērtīgākajiem mūzikas notikumiem Latvijas kultūras un mūzikas dzīvē LMB žūrija izvēlējās arī 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un 13. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS notikušos koncertus, kuros satikās pasaules operdīva Elīna Garanča un pianists – koncertmeistars Malkolms Martino. Precīzi un iedvesmojoši ir Elīnas Garančas vārdi par šo laiku un koncerta programmu: „Manuprāt, tieši kamermūzikai ir vajadzīgs klusuma un miera periods, lai varētu tajā iedziļināties, lai nebūtu tā, ka starp operizrādēm mēģinām atrast mirkli, kā klavieru divvientulībā kļūt intīmiem un kaut ko uzburt sevī.“ Ingrīda Vilkārse saka: „Šis bija koncerts, kurā ārkārtīgi jūtīgi un intīmi, romantiski un niansēti, romantiski un dramatiski izskanēja filigrāni izstrādāta un atskaņota kamermūzikas programma ar Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova darbiem.“

* * *

Šogad festivāls ORGANismi, svinot savu piekto gadadienu, apliecināja, ka ir kļuvis ne tikai par tradicionālu rudens notikumu GORĀ, bet arī visas valsts mērogā. Par festivāla centrālo notikumu 24. oktobrī kļuva koncertprogramma, kurā kopā ar Ivetu Apkalnu uzstājās Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Koncertprogrammā izskanēja arī tieši Apkalnai rakstīts Raimonda Paula jaundarbs. „Tas bija divu lielu un spožu personību ansamblis, kurš aizrāva ar augstu muzikālo inteliģenci un emocionalitāti. Mākslinieku sniegumā gan solo izpildījumā, gan duetos ērģelēm un klavierēm, gan arī kopīgi ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri klausījāmies maestro Raimonda Paula mūziku no kinofilmām, kā arī jau labi piemirstu mūziku, kas tapusi komponista jaunībā, tāpat komponistu Gijas Kančeli un Semjuela Bārbera mūzikas pārlikumus,“ saka Ingrīda Vilkārse.

* * *

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA Latvijas Koncerti.

Rinta Bružēvica
„Latvijas Koncertu“ sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com