Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


XV Vispārējie Latviešu Dziesmu un Deju svētki ASV

Sentpolā, Minesotā no 29. jūnija līdz 4. jūlijam, 2022. gadā

Laikraksts Latvietis Nr. 644, 2021. g. 7. apr.
Jānis Dimants, Jr. MD -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Nedrīkstam padoties un ietekmēties no notikumiem un situācijā kādā mēs atrodamies. Nezina par nākotni varētu traucēt Dziesmu svētku ieceres īstenošanu un rīkošanu Sentpolā (St. Paul), Minesota (ezeru zemē). Lai tas nenotiktu mums būs bieži jāpiemērojas daudzām lietām un prasībām. Ideja rīkot Dziesmu svētkus Dvīņu pilsētās ir jau bijusi 2019. gadā un arī pirms tam. Bet kaut kādi neīstenojās.

Pirms tam bija jānotiek veselai virknei sarīkojumu, sākot ar Latvijai 99 svētku balli, tad Celebrate Latvia 100 Sentpolas Landmark centrā, kur piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieku. Visi šie sarīkojumi un to labā izdošanās turpināja iedvesmot un iedrošināt jauno Rīcības Komiteju sekojošā sastāvā ir spējīgi, izdarīgi, izveicīgi, zinīgi, inteliģenti, pazīstami un aktīvi latviešu sabiedrībā: Ansis Vīksniņš, advokāts, Rīcības komitejas priekšnieks (tālr.: 651-686-4686), Baiba Olingere – vakara sarīkojumi, Zinta Pone – kasiere, folkloras programma, Indra Halvorsone – sekretāre, Larisa Ozola – deju programma, Andrejs Lazda – finanšu komiteja, Andris Valdmanis – finanšu komiteja, Anna Hobbs – teātris, Benjamiņš Aļļe – mūzikas programma, Māra Pelēce un Jānis Barobs – sabiedrisko atttiecību (marketing) un sarīkojumu komiteja; dziesmu un deju nozaru mākslinieciskas vadītājas: Krisīte Skare – mūzikas nozares vadītāja, Astrīda Liziņa – tautas deju lieluzveduma vadītāja.

Ansis Vīksniņš atstāsta, ko viņš ir dzirdējis par Minesotas Dziesmu svētkiem: „Esmu dzirdējis lielu interesi par Minesotas Dziesmu svētkiem divu iemeslu dēļ. Pirmais, šie būs pirmie Dziesmu svētki Minesotā un interese apskatīt Dvīņu pilsētas un iepazīties ar Minesotas latviešu sabiedrību. Otrais, latvieši nepacietīgi gaida pandēmijas beigas un iespēju atkal tikties. Ceram un ticam, ka Minesotas svētki notiks tieši tad, kad latvieši būs noilgojušies pēc latviešu mūzikas un dejas.“

Un tā, 2022. gadā notiks XV Vispārējie Latviešu Dziesmu un Deju svētki St. Paulā, Minesotā no 29. jūnija līdz 4. jūlijam.

Galvenā XV Dziesmu un deju svētku viesnīca būs Intercontinental St. Paul Riverfront 11 Kellogg Boulevard East, St. Paul, MN 55101.

Vairāki svētku sarīkojumi notiks Intercontinental telpās: kopkora mēģinājums, atklāšanas akts, mākslas izstāde, tirdziņš, jauniešu balle un svētku vakariņas ar balli. Apmešanās viesnīcā $ 135,00 par nakti + nodoklis; vienā istabā var būt 1 līdz 4 iemītniekiem. Rezervējot istabu, jāiemaksā vienas nakts iemaksa, iemaksa nav atgūstama, izņemot gadījumu, kad svētki tiek atcelti vai atlikti neparedzētu iemeslu dēļ. Istabas par svētku cenu var rezervēt jau tagad, zvanot Intercontinental St. Paul, tālr.: 651-292-1900 un minot Latvian Song and Dance Festival special rate. Rezervācijas tīmekli varēs veikt, sākot ar 2021. gada jūniju.

Dziesmu un deju svētku atlaides istabu cenām būs pieejamas arī sekojošām viesnīcām St. Paulas centrā, kuras atrodas netālu no Intercontinental viesnīcas:

Hyatt Place St. Paul Downtown – 651-647-5000, plašas telpas, peldbaseins, brokastis ieskaitītas istabas cenā, 8 minūšu gājienā no Intercontinental viesnīcas;

The St. Paul Hotel – 651-292-9292, vēsturiska, eleganta viesnīca, ar skatu uz Ordway koncertzāli (norises vieta koru un orķestra koncertiem), kā arī ar skatu uz Landmark centru un Rice parku, 6 minūšu gājienā no Intercontinental viesnīcas;

Doubletree by Hilton St. Paul downtown – 651-291-8800, plašs viesmīlības pakalpojumu klāsts, peldbaseins, iekštelpas ejas savienojums no Intercontinental viesnīcas.

Holiday Inn St. Paul downtown – 651-225-1515 atrodas pretī Xcel Energy Center – norises vieta Tautas deju lieluzvedumam. Īru krodziņš uz vietas, 13 minūšu gājiens no Intercontinental viesnīcas.

Sentpola ir lielpilsēta tikai 7 jūdzes /12 km austrumos no Mineapoles. Minesotas vēsturiskā galvaspilsēta atrodas Misisipi upes krastmalā, skaistā vietā. Piecas lielas viesnīcas atrodamas pilsētas centrā, kur viesiem ērti apmesties, ieskaitot Intercontinental viesnīcu. Mašīnas varēs novietot viesnīcas stāvvietā (parking ramp).

Tautiešiem varbūt varētu interesēt: Science Museum, Fort Snelling, atjaunotais Kapitolijs, Minnesota History Center, Summit Avenue, F. Scott Fitzgerald House, Childrens Museum, Railroad Museum, u.c.

St. Paulas katedrālē ieskaņas koncertu sniegs mūsu slavenais komponists Ēriks Ešenvalds!

Noteikti tiksimies visi! Sekosim presē, kā viss attīstīsies un attīstas!

Informācija par svētkiem atrodama latviansongfest2022.org, e-pasta adrese: latviansongfest2022@gmail.com sociālos medijos hashtag – #LatvianSongfest2022

Jānis J. Dimants, Jr. M.D.
25. martā, 2021. gadā
Mineapolē, Minesotā, ASVAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com