Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu amatieru teātri tiekas

Pārstāvji no visas pasaules diskutē par sadarbību

Laikraksts Latvietis Nr. 657, 2021. g. 7. jūlijā
Astra Kacena un Ingmārs Čaklais -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PLATS

PLATS un LATS tiekas 23. maijā. FOTO Ekrānuzņēmums.

Svētdienas, 23. maija, vēlā vakarā pēc Latvijas laika norisinājās vēsturiska tikšanās – tiešsaistē pirmo reizi sanāca kopā divas organizācijas, kas cieši saistītas ar amatieru teātri Latvijā un visā pasaulē – Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) un Latvijas amatieru teātru asociācijas (LATA) valdes, lai iepazītos un palūkotos uz kopīgiem mērķiem nākotnes sadarbībai.

Divu stundu garajā sarunā, kas norisinājās tiešsaistes platformā Zoom, abu organizāciju valdes pārstāvji katrs iepazīstināja ar sevi, pieredzi teātra nozarē, izglītību, kā arī padalījās ar atbildībām, ko uzņēmušies savā organizācijā. Pasākumu moderēja pa vienam pārstāvim no abām organizācijām – PLATS valdes priekšsēža vietnieks Ingmārs Čaklais un LATA atbildīgā par sadarbību ar latviešu amatieru teātriem ārpus Latvijas Astra Kacena. Sarunā piedalījās latviešu teātru pārstāvji no Latvijas, Norvēģijas, Vācijas, Lielbritānijas, Amerikas Savienotajām valstīm un Austrālijas.

PLATSu pārstāvēja valde: priekšsēde Māra Lēvisa (Lewis) (ASV), Ingmārs Čaklais (Lielbritānija), Gita Robalde (Lielbritānija), Ieva Melbārde (Norvēģija), Laura Ritenberga-Kinder (Vācija), Jānis Kārkliņš (Austrālija) un Dziesma Tetere (ASV). LATA pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Daina Kandevica, Astra Kacena, Ingūna Gremze, Andrejs Krūmiņš, Zanda Strogonova un Oskars Kļava.

Sanāksmes laikā tika pārrunātas arī iespējamās abu organizāciju sadarbības formas un iespējamais saturs, katram dalībniekam izsakot savu viedokli un redzējumu, kā nākotnē varētu veicināt Latvijas un ārvalstu latviešu amatieru teātru saikni, mācīties viens no otra, kā arī veidot draudzības saiknes ne tikai starp režisoriem un teātru vadītājiem, bet arī starp teātru trupām un aktieriem.

Pateicoties pēdējā gada izaicinājumiem visā pasaulē, kad arī teātra pasaulē ienākušas tiešsaistes platformas, PLATS pārstāvji minēja, ka viņi novērtēja iespēju piedalīties profesionālās pilnveides semināros Latvijā un pasaulē, izglītoties no citiem kolēģiem. Nākotnē abas organizācijas varētu veidot kopīgas meistarklases vai profesionālās pilnveides seminārus un radošās nometnes.

Ja veidotu ciešāku sadarbību starp PLATS un LATA, tad abu organizāciju režisoru un aktieru pieredzes apmaiņa varētu notikt gan klātienē, gan kādā interneta platformā, kur dalītos arī, piemēram, ar ieteikumiem, ko kolēģi varētu uzlabot savā veikumā, kā arī par noderīgiem padomiem vai materiāliem, kā iesildīties pirms mēģinājumiem, etīdēm utml. Iespēja arī veidot kopīgu aktieru kontaktu sarakstu, kuru var izmantot gan Latvijas, gan diasporas teātru pārstāvji.

Mirklī, kad atkal būtu iespēja brīvi pārvietoties visā pasaulē bez ierobežojumiem, kas bijuši kopš 2020. gada pavasara, abu organizāciju pārstāvji varētu domāt par kopīgu pasākumu organizēšanu klātienē, piemēram, par latviešu amatieru teātru festivāliem, kas pārmaiņus katru gadu notiktu citā valstī.

Abu valstu organizācijas, organizējot vietējā līmeņa pasākumus, var aicināt amatieru teātrus ciemos, piemēram, uz kultūras pasākumiem, kas notiek vietējās kopienās.

PLATA pārstāvji saskatīja arī iespējas organizēt kopīgas sarunas Sociālā medija Laiva raidījumā Uz skatuves, kurā varētu iepazīstināt arī ar latviešu amatieru teātru pārstāvjiem.

Noslēdzot kopīgu tiešsaistes sanāksmes, abu organizāciju pārstāvji vienojās par nākamajiem soļiem – kopīga sadarbības memoranda izstrādi, par nākamo tikšanās reizi (2021. gada jūlija sākumā), kā arī par veidu, kā informēt par gaidāmajiem pasākumiem un aktivitātēm Latvijā un pasaulē.

Astra Kacena,
LATA pārstāve

Ingmārs Čaklais,
PLATS pārstāvisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com