Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mūžībā devusies izcilā latviešu diplomāte

Aina Nagobads-Ābols

Laikraksts Latvietis Nr. 670, 2021. g. 6. okt.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Nagobads_Abols

Aina Nagobads-Ābols.
9.06.1920. – 29.09.2021.

Ārlietu ministrija dziļās sērās paziņo, ka 2021. gada 29. septembrī Parīzē 101 gada vecumā mūžībā devusies izcilā latviešu diplomāte Aina Nagobads-Ābols.

Godinot bijušās vēstnieces piemiņu un lielo ieguldījumu atjaunotās Latvijas valsts un ārlietu dienesta izaugsmē un nostiprināšanā, Ārlietu ministrijā tika atvērta līdzjūtību grāmata 4. oktobrī un 5. oktobrī.

Aina Nagobads-Ābols dzimusi 1920. gada 9. jūnijā Rīgā pedagoga un neatkarības cīnītāja Ernesta Nagobada ģimenē. Pēc II ģimnāzijas beigšanas 1939. gadā A. Nagobads-Ābols studēja medicīnu Latvijas Universitātē. 1944. gada rudenī kopā ar Universitātes slimnīcas personālu tika evakuēta uz Vāciju. 1949. gadā A. Nagobads-Ābols beidza Tībingenas Universitātes Medicīnas fakultāti un apprecējās ar Guntaru Ābolu (1921–2016). Kopā ar ģimeni dzīvoja Marokā (1951–1954), pēc tam Parīzē un tās piepilsētā Levezinē (Le Vésinet).

1990. gada martā Latvijas Republikas diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājs Anatols Dinbergs iecēla Ainu Nagobads-Ābols par goda konsuli Francijā, savukārt gadu vēlāk viņa kļuva par vēstnieci Francijā, Spānijā un Portugālē un no 1992. gada līdz 2000. gadam bija Latvijas pastāvīgā pārstāve UNESCO. 1997. gadā A. Nagobads-Ābols beidza pildīt vēstnieces amata pienākumus un 2000. gada janvārī saņēma pārstāvniecības UNESCO padomnieces goda statusu.

Aina Nagobads-Ābols ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru, Francijas Goda Leģiona ordeņa III šķiru un Portugāles Lielā Nopelnu krusta I šķiru. 2019. gadā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iedibinot jaunu tradīciju pasniegt balvu par mūža ieguldījumu Latvijas ārpolitikā, pirmo apbalvojumu piešķīra Ainai Nagobads-Ābols.

Šajā vasarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas oranžērijā bija apskatāma vēstnieces dzīves un bagātīgajai profesionālajai darbībai veltīta izstāde Gadsimta latviete. Rudenī izstādi varēs aplūkot Parīzē.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com