Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA gatavojas gadskārtējai valdes sēdei

Jau otro reizi notiks attālināti

Laikraksts Latvietis Nr. 678, 2021. g. 1. dec.
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rīgā, 26. novembrī – Pasaules Brīvo latviešu apvienības valde gatavojas sēdei, kas ik gadu tradicionāli notiek Rīgā klātienē, bet jau otro reizi COVID – 19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ, notiks attālināti šī gada 5. un 6. decembrī.

Svētdiena, 5. decembris, paredzēta kā atklāta informatīva sēdes diena tautiešiem visā pasaulē, savukārt pirmdien, 6. decembrī. plānota sēde valdei kopā ar sadarbības partneriem.

„Jā, diemžēl atkal esam spiesti sanākt kopā attālināti Zoom platformā,” saka Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde, kurai apvienības statūti uzliek par pienākumu sasaukt sēdi reizi gadā. „Kaut arī visi esam noguruši no attālinātajām sēdēm, pandēmija diktē savus noteikumus – sanāksim attālināti, bet plānojam tikšanos tā, lai pirmā diena būtu informatīva un iedvesmojoša visai sabiedrībai, bet otrā diena veltīta iekšējām lietām un kopējiem projektiem ar sadarbības partneriem,“ uzsver priekšsēde.

Pirmajā dienā pēc informatīva ziņojuma par PBLA darbību plānota diskusija par diasporas gatavošanos un iesaisti gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās, kurās piedalīsies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēde Kristīne Bērziņa, neatkarīgā žurnāliste Inga Spriņģe, ĀM konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa. Sarunu vadīs žurnāliste Arta Skuja. Tāpat pirmajā dienā notiks diskusija par Dziesmu svētku tradīcijas uzturēšanu ārpus Latvijas – gaidāmajiem Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem ASV, kultūras dienām Vācijā un latviešu kultūras tradīciju uzturēšanu pasaulē. Piedalīsies Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un diasporas svētku rīkotāji pasaulē. Sarunu vadīs Eva Johansone, LTV Kultūras ziņu žurnāliste.

Abas diskusijas būs skatāmas visā pasaulē PBLA Facebook lapā un PBLA interneta vietnē www.pbla.lv. Ap plkst. 17.45 svētdien plānots īss grupas Rahu the Fool muzikālais priekšnesums.

Sēdes otrā diena, pirmdiena, 6. decembris būs veltīta PBLA sadarbībai ar dažādām Latvijas valdības iestādēm un ministrijām, kā arī apvienības iekšējiem jautājumiem – budžetam, statūtiem un nākotnes plāniem. Sēdē piedalīsies Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa Lukaševica un Diasporas lietu vēstniece Elita Gavele, kā arī PBLA dalīborganizāciju vadītāji. Plānota diskusija par valsts atbalstu diasporai, kurā piedalīsies Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda un Latviešu Valodas aģentūras pārstāvji.

PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com