Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinām pieteikties uz 3x3 saietu Eiropā

Bērzainē – Vācijā!

Laikraksts Latvietis Nr. 697, 2022. g. 13. apr.
Lelde un Indulis Bērziņi, Egija un Ingus Krūmiņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Bērzaine“. FOTO Daugavas Vanagi Vācijā.

Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, no 2022. gada 31. jūlija līdz 7. augustam notiks jau trešais pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3! Šoreiz kā saieta vadmotīvu esam izvēlējušies dziesmas vārdus: Augsim lieli, augsim stipri, būsim sveiki, veseli. Svinēsim latvietību un ticēsim labajam šajā mainīgajā pasaulē!

Bērzaines 3x3 tavai ģimenei būs lieliska iespēja apvienot atvaļinājumu Viduseiropā ar nedēļu kurā uzlādēt latviskās baterijas! 3×3 tiek rīkotas visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības un veicinātu latvisku kopības izjūtu.

3x3 Bērzainē vadīs Egija un Ingus Krūmiņi, kopā ar Leldi un Induli Bērziņiem. Savukārt Bērzaines saimnieki Inese un Āris Aveni rūpēsies, lai dalībniekiem viss ar sadzīviskām lietām būtu kārtībā, t.sk., ūdens uz galvas tecētu, kad vajag, un netecētu, kad nevajag.

Bērzaine, kas nu jau 70 gadus pieder latviešu organizācijai Daugavas Vanagi Vācijā, ir īsta mazā Latvija, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Bērzaines senā viesu māja, kas sākotnēji bija domāta kā latviešu kara invalīdu mītne, pakāpeniski ir pārvērtusies mūsdienīgā viesu namā. No Bērzaines pakalniem paveras pasakaini skati uz Švarcvaldes, Kaizerštūla un Elzasas kalniem un ielejām. Ar vairāk nekā 5 hektāru platību Bērzaine ir brīnišķīgi skaista vieta latviešu kopā sanākšanām. Ekskursiju dienā, būs iespējams izbaudīt vienu no daudzajām apkārtnes brīnišķīgajām iespējām – Europark; Zentas Mauriņas pēdas Bad Krozingen un termālos baseinus; Švarcvaldes kalnus un ielejas; Elzasas vīna ceļa gleznainās pilsētas, majestātisko pili Hoh-Kēnigsburga, putnu šovu Ērgļu parkā un mērkaķu parku Kincheimā; Pasakaino puķu salu Mainau un Eiropas lielāko ūdenskritumu Rheinfal Šveicē.

Šoreiz bērnu programmu veidojam tā, lai daļā no ievirzēm arī mazākie bērni var piedalīties kopā ar vecākiem, tomēr neizpaliks arī tradicionālā ½x½ ievirze.

Dalībnieki visu nedēļu varēs strādāt visdažādākajās ievirzēs kustinot un lustinot ne tikai prātu, bet arī ķermeni. Gleznošana, teātris, deja un kustība, pirts lietas, puišu un vīru sarunas un darbi, sports, koka zīmju darbnīca, pastalu darbnīca, rotkalšana, latviskā gadskārta, Atmodini savu līderības gēnu, izšūšana, latviešu valoda cittautiešiem, latviskā virtuve, mīļdzīvnieki u.c.

Esam lepni sava saieta lektoru vidū redzēt Inesi un Jāni Ati Krūmiņus, Austri Grasi un Ievu Freinbergu, Ilgu Reiznieci, Daci Melbārdi, Mārtiņu un Sandru Sirmos, Kārli Krūmiņu, Intu Paulsoni un citus pieredzes bagātus meistarus, kuri gatavi dalīties savā pieredzē un zināšanās.

Vakaros neizpaliks arī vakara pasākumi visai ģimenei. Būs iepazīšanās vakars, ģimeņu stafetes, viktorīnas, daudzinājums, ekskursijas, spēles un pārsteigumi. Katras dienas noslēgumā visi kopā iesim rotaļās un dančos ar Ilgu Reiznieci. Kopīga vakara pasaciņa būs lielisks dienas noslēgums mazākajiem, bet lielie turpinās dziesmas un sarunas nīkšanā.

Saieta TV un avīzes veidos, kā arī žurnālistiku, filmēšanu, montēšanu un publicēšanu ar viedtālruņiem, vadīs Ieva Freinberga, Laura Vonda un Ivans Milovs – lektori, ar ilggadīgu pieredzi žurnālistikā un televīzijas darbā!

Bagāta nedēļa kurā augsim lieli un stipri!

Saietā aicinātas pieteikties kā ģimenes tā individuāli dalībnieki no Vācijas, Centrāleiropas un visas pasaules. Organizatori priecāsies par dalībnieku apņēmību Bērzaines 3x3 iegūt pieredzi un zināšanas, lai jau šajā saietā vai nākamajos gados paši varētu uzņemties kādas ievirzes vadīšanu vai strādāt nākamo saietu darba grupās!

Dalības maksa vienai personai ir 350 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – puscena. Bērniem līdz 2 gadu vecumam par dalību nav jāmaksā. Dalības maksa kodolģimenei (vecāki ar nepilngadīgiem bērniem) nepārsniedz 800 eiro par visiem dalībniekiem. Ja dalībnieki nevēlas nakšņot Bērzainē, tad cena vienai personai – 250 eiro, bērnam no 2 līdz 7 gadiem – 130 eiro.

Aicinām arī dalībniekus pieteikties par brīvprātīgiem palīgiem maiņās palīdzēt virtuvē pie kādas no ēdienreizēm. Tāpat organizatori cer, ka dalībnieku vidū būs kāds medicīnas darbinieks, kas vajadzības gadījumā varēs palīdzēt mazu traumu gadījumā. Brīvprātīgajiem palīgiem jāmaksā puse no dalības maksas!

Pieteikuma vēstuli sūtiet uz 3x3@latviesi.com. Tajā, lūdzu, pastāstiet, kādēļ esiet nolēmuši piedalīties 3x3 saietā! Pieteikšanās pēdējais termiņš ir 1. maijs, tomēr aicinām pieteikties savlaicīgi!

3x3 Bērzainē notiek ar Latvijas Kultūras ministrijas, organizāciju 3x3 Latvija un Daugavas Vanagi Vācijā, kā arī daudzu mūsu čaklo palīgu atbalstu!

Uz tikšanos Bērzainē!

Lelde un Indulis Bērziņi, Egija un Ingus Krūmiņi
Laikrakstam „Latvietis“
2022. gada 27. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com