Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Glābsim Ukrainas kultūras mantojumu!“

Noslēgusies ziedojumu vākšanas akcija

Laikraksts Latvietis Nr. 700, 2022. g. 4. maijā
Augusts Zilberts -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNB

Sūtījuma adresāts. FOTO Kristians Luhaers.

Piebrauc tukšā kravas mašīna. FOTO Kristians Luhaers.

Kravas mašīna iebrauc Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās. FOTO Kristians Luhaers.

Krauj. FOTO Kristians Luhaers.

Sakrauts. FOTO Kristians Luhaers.

Komanda. FOTO Kristians Luhaers.

Viss! FOTO Kristians Luhaers.

Šī gada 18. martā, atsaucoties starptautiskai iniciatīvai, lai atbalstītu Ukrainas arhīvu, muzeju un bibliotēku kolekciju glābšanu, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar labdarības organizāciju ziedot.lv sāka ziedojumu vākšanas akciju Glābsim Ukrainas kultūras mantojumu.

22 dienu laikā (līdz 8. aprīlim), iesaistoties ziedotājiem (privātpersonām, organizācijām un uzņēmumiem) no visas Latvijas un ārzemēm, tika saziedoti 16 118.29 €. Izmantojot naudu un ziedotās fiziskās krājuma saglabāšanai noderīgās preces, tika apkopoti vairāk nekā 70 kubikmetru materiāla. 14. aprīlī tie piegādāti Ukrainas Kultūras mantojuma glābšanas centrā, kas atrodas Ļvivas Nacionālās politehniskās universitātes zinātniskajā bibliotēkā. Lielākā daļa materiālu jau ir izvadāti pa dažādām Ukrainas pilsētām un tur esošajām kultūras mantojuma iestādēm.

Akcijas laikā saziedoti un iegādāti šādi materiāli: bieza kartona kastes, burbuļplēves un sintipona ruļļi, tvaika izolācijas plēve, dažādas izolācijas lentes, akmens vate, folija, putuplasta loksnes, bezskābes kartons, iepakojuma papīrs u.c.

„Mēs esam no sirds aizkustināti un pateicīgi ikvienam ziedotājam, palīgam un labdarim par atsaucību! Dārgie draugi Latvijā, kad saņēmām kravu, mēs patiesi nevarējām valdīt prieka un saviļņojuma asaras! To visu pastiprināja Jūsu sūtītās fotogrāfijas no kravas automašīnas iekraušanas Rīgā, kas, kā izskatās, arī bijis ārkārtīgi emocionāls un vienojošs process. Es no visas sirds ceru, ka nākamreiz mēs tiksimies Ukrainā, bet jau pēc kara – šoreiz palīdzot izpakot rūpīgi slēptās un sargātās kultūras vērtības un padarot tās atkal brīvi pieejamas apskatei un izmantošanai ikvienam. Un, protams, pēc tam mēs visi kopā sēdīsimies pie svētku galda, baudīsim boršču un ukraiņu dziesmas,“ saka Romāns Meteļskis (Роман Метельський), Ukrainas Kultūras mantojuma glābšanas centra vadītājs.

PATEICĪBAS

Ziedojumu akcijas ideja un koordinēšana – Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Ziedojumu akcijas aktivizēšana – Ziedot.lv komanda.

Ziedotāji 399 privātpersonas, organizācijas un uzņēmumi.

Uzņēmumi un iestādes, kas piedāvāja atlaides un ziedoja konkrētas preces: SIA A&A, SIA Depo DIY, SIA Kamalats, SIA Pakella, SIA Optimera Latvia (Būvniecības ABC), SIA Polap, SIA Lenta, Latvijas Universitātes muzejs, Dobeles centrālā bibliotēka, Lietuvas Nacionālā bibliotēka, Igaunijas Nacionālā bibliotēka.

Transports un piegāde: Biedrība Tavi draugi un Artūrs Kristlībs, Ričards Danelis, Laimdota Bauere.

Īpašs paldies medijiem, kuri pievērsa šim tematam pastiprinātu uzmanību un informēja par to savās publikācijās un raidījumos!

Augusts Zilberts,
Latvijas Nacionālā bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com