Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Džezs Vecrīgā – Mazās Ģildes dārzā“

Mazā Ģilde vasarā aicina uz koncertciklu

Laikraksts Latvietis Nr. 705, 2022. g. 8. jūnijā
Elīna Čipāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Maza_Gilde

Džezs Vecrīgā – Mazās Ģildes dārzā. FOTO Ernests Dinka.

Turpinot tradīcijas, jau sešpadsmito gadu pēc kārtas Mazā Ģilde vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvina bezmaksas džeza koncertus ceturtdienu pēcpusdienās. Sākot ar 2. jūniju un līdz pat 25. augustam RKTMC Mazā Ģilde dārzā katru ceturtdienu plkst. 17.00 būs iespējams noklausīties stundu garus bezmaksas džeza mūzikas koncertus atzinīgi novērtētu Latvijas mūziķu izpildījumā.

Šovasar Vecrīgas sirdī uzstāsies City Jazz Riga Bigbends Kārļa Vanaga un Dāvja Jurkas vadībā, Jam Orchestra, kā arī Rinalda Maksimova trio.

2., 9., 16. un 30. jūnijā muzicēs City Jazz Riga Bigbendu skola, kuras paspārnē darbojas un piedalīsies trīs kolektīvi – City Jazz Youth Band, City Jazz Late Nighty Band un City Jazz Big Band, lai priecētu klausītājus gan ar bigbendu mūzikas klasiku, gan jauniem, skolas kolektīviem komponētiem skaņdarbiem. Bigbendu skola koncertciklā Džezs Vecrīgā – Mazās Ģildes dārzā piedalās jau vairākus gadus pēc kārtas. Skolas vadītājs un pedagogs, džeza saksofonists un komponists Kārlis Vanags uzsver, ka „viens no džeza mūzikas apguves nosacījumiem ir regulāra uzstāšanās un koncertprakse, lai pilnveidotu ne tikai spēli ansamblī, bet arī improvizācijas mākslu, tāpēc jo īpaši būtiski ir skolas audzēkņiem dot iespēju uzstāties publikas priekšā.“

Jūnija koncertu programmās skanēs pārsvarā pasaules mūzikas komponistu darbi (Djūka Elingtona, Geralda Marka, Sonija Rollina u.c.), kā arī Kārļa Vanaga veidotas aranžijas.

Koncertciklu Džezs Vecrīgā – Mazās Ģildes dārzā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC Mazā Ģilde.

Elīna Čipāne,
RKTMC „Mazā Ģilde“ projektu vadītāja
1.06.2022.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com