Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sācies Rīgas Operas festivāls 2022

Skatāmi aizvadīto divu sezonu jauniestudējumi

Laikraksts Latvietis Nr. 706, 2022. g. 15. jūnijā
Irbe Treile -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Opera

Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz Rīgas Operas festivālu. Festivāls notiek no 8. jūnija līdz 1. jūlijam, un tā programmā ir skatāmi aizvadīto divu sezonu jauniestudējumi, kā arī jau tradicionālais Galā koncerts.

Rīgas Operas festivāls vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem.

Rīgas Operas festivāla programmā šogad būs skatāmas Džuzepes Verdi operas Simons Bokanegra (16. un 19. jūnijā) un Aīda (9. jūnijā), Džoakīno Rosīni opera Pelnrušķīte (11. jūnijā), Jāņa Kalniņa opera Hamlets (18. jūnijā) un Volfganga Amadeja opera Dons Žuans (15. un 21. jūnijā). Līdzās Latvijas Nacionālās operas diriģentiem festivālā vairāku izrāžu muzikālā vadība būs uzticēta viesdiriģentiem. Pjērs Džordžo Morandi diriģēs operu Aīda, Alesandro De Marki vadībā noritēs operas Dons Žuans izrādes, savukārt Frančesko Andželiko diriģēs operas Simons Bokanegra izrādes.

Šogad pirmo reizi Rīgas Operas festivāla programmu papildinās baleta jauniestudējumi Pētera Čaikovska balets Gulbju ezers (10. jūnijā), horeogrāfa Kšištofa Pastora balets ar Voiceha Kilara mūziku Drakula (8. jūnijā) un horeogrāfa Marko Gekes balets ar Friderika Šopēna un Kloda Debisī mūziku Ņižinskis (12. jūnijā).

Festivāls un sezona izskanēs ar Galā koncertu, kas šoreiz notiks gan Latvijas Nacionālajā operā 30. jūnijā, gan pirmo reizi arī Jelgavas koncertzālē Mītava 1. jūlijā. Koncertā skanēs itāļu un franču opermūzika Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Šarla Guno, Žaka Ofenbaha un Žorža Bizē operu ārijās, bet tikko aizvadītās Jāņu nakts sajūtās atgriezties ļaus fragmenti no Riharda Vāgnera operas Nirnbergas meistardziedoņi. Muzikālā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa veidoto koncertprogrammu interpretēs viesmākslinieki – daudzu konkursu laureāts, Teatro alla Scala akadēmijas dalībnieks, tenors Azers Zada no Azerbaidžānas, Ukrainas Nacionālās operas soliste, soprāns Olha Matušenko, mongoļu bass Baterdene Doržcedens un Latvijas publikai jau zināmais mecosoprāns Anna Matisa. Viņiem pievienosies izcilais latviešu basbaritons Egils Siliņš un Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Vasiļjeva un Mihails Čuļpajevs, kā arī Latvijas Nacionālās operas orķestris.

Biļetes uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm un koncertiem var iegādāties iegādājamas vietnē http://www.opera.lv un Latvijas Nacionālās operas kasēs.

Irbe Treile,
Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com