Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Eslingenas Dziesmu svētkiem 75“

Kultūras ministrs piedalījās Dziesmu svētkos

Laikraksts Latvietis Nr. 708, 2022. g. 29. jūnijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Eslingena2020

No 17. līdz 19. jūnijam kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis viesojās Eslingenā (Vācija), kur notika lielākais un nozīmīgākais kultūras un latviešu kopā sanākšanas notikums Eiropā 2022. gadā – Eslingenas Dziesmu svētkiem 75. Vienlaicīgi ar šiem svētkiem tika ieskandināti nākamvasar gaidāmie XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki.

Eslingenas Dziesmu svētkos piedalījās teju 900 dalībnieki no 56 mākslinieciskās kopām: koriem (22), deju kolektīviem (20), folkloras kopām un teātriem no 15 Eiropas valstīm, tai skaitā 15 kolektīvi no Latvijas). Četru dienu svētku programmā bija iekļauti daudzveidīgi pasākumi – ne tikai koru un deju kopu uzstāšanās un vienošanās lielkoncertā, bet arī gājiens, individuālās uzstāšanās pilsētas laukumos un ielās, kokļu koncerts, garīgās mūzikas koncerts, meistarklases, dažādi lasījumi, folkloras pasākumi, amatierteātru izrādes.

„Pirms pieciem gadiem Eslingenā ar lieliem svētkiem tika svinēta pirmo lielo trimdas dziesmu svētku septiņdesmitgade. Tas, ka Eslingenas dziesmu svētki nu jau atkal pulcē Eiropas diasporas latviešus, rāda, ka šī tradīcija atjaunojas un reizi piecos gados Eslingenā dziesmu svētkos uz dažām dienam atkal atdzimst Mazā Latvija. Šiem svētkiem ir vēsturiskā nozīme, kāda nav nevieniem citiem dziesmu svētkiem pasaulē. Jo tajos mēs svinam ne tikai latviešu dziesmu, deju un kultūru. Mēs tajos svinam arī tautas dzīvības spēku, uzvaru par svešām varām, kas gribēja mūs iznīcināt un atņemt mums visu, bet nespēja,“ akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis, kurš teica arī uzrunu Svētku lielkoncertā „Ļauj saulei uzziedēt“. „Vēlos izteikt pateicību organizatoram latviešu kultūras biedrībai „Saime“, atbalstītājiem, palīgiem un domubiedriem.“

Svētku centrālā norise bija lielkoncerts Ļauj saulei uzziedēt, kura repertuārs balstījās uz vēsturiskajām 1947. gada Dziesmu dienām, pirmo reizi tiks izdejota īpašu stāstu nesošā un uz šiem svētkiem radītā Eslingenas deja Satikšanās Eslingenā, kur idejas pamatā apvienoti latviešu un vācu tautas deju soļi un melodijas. Viens no pasākuma akcentiem bija arī koncertuzvedums Ar mīlestību no Eslingenas, kurā skanēja Čikāgas Piecīšu dziesmas. To izvēle nav nejauša – apvienības radītājs un vadītājs Alberts Legzdiņš bērnībā kopā ar ģimeni sešus gadus bija dīpītis – dzīvoja Eslingenā, pārvietoto personu (no angļu DP – displaced persons) nometnē. Viņš sarakstījis arī mūziklu Eslingena, kas ar lieliem panākumiem tika uzvests 2017. gada svētkos Eslingenā un izrādīts arī Latvijā.

Inga Vasiļjeva
LR kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumosAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com