Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Arhitekts Andrejs Andersons

Jauna grāmata par viņa darbiem

Laikraksts Latvietis Nr. 712, 2022. g. 3. aug.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Andrew Andersons – Architecture and the Public Realm“ vāks. FOTO Ojārs Greste.

Andrejs Andersons uzrunā klātesošos grāmatas atvēršanā. FOTO Vija Erdmane.

Grāmatas atvēršana. FOTO Sidnejas Latviešu biedrība.

Vija Erdmane pasniedz Andrejam Andersonam ierāmētas fotogrāfijas, kurās Andersons ir redzams 1990. gadā Rigā Arhitektu Namā pasniedzot lekciju par saviem projektiem Austrālijā. FOTO Pēteris Erdmanis.

Vairāk nekā 50 gadus Austrālijas latviešu arhitekts Andrejs Andersons ar saviem godalgotajiem dizainiem un projektu vadību ir zīmīgi ietekmējis Sidnejas publisko arhitektūru, kā arī mākslas galerijas Sidnejā, Adelaidē un Kanberā.

Andersons vadīja Jaundienvidvelsas Valdības Arhitektu departamentu (NSW Government Architect's Branch). Tajā laikā viņš arī paplašināja Jaundienvidvelsas Parlamenta ēku un pārveidoja Jaundienvidvelsas pavalsts bibliotēku. Vēlāk, strādājot firmā PTW Architects, sakās jauns periods, kurā Andersona vadībā renovēja Sidnejas Capitol Theatre, uzbūvēja City Recital Hall koncertzāli, Roslyn Packer teātri, kā arī daudzas biroju un dzīvokļu celtnes.

Andersona darbs ir transformējis bijušos industriālos rajonus Sidnejas ostmalā – Darling Harbour, Walsh Bay, Jones Bay un Barangaroo – un atjaunojis East Circular Quay rajonu, kas ir blakus ikoniskajam Sidnejas Operas namam, kā svarīgu publisku tikšanos vietu.

Andersona arhitekta darbs ir plaši aprakstīts grāmatā „Andrew Andersons – Architecture and the Public Realm“ (autori Bernice Murphy un Leon Paroissien), kuru atvēra 2022. gada 15. jūlijā Jaundienvidvelsas pavalsts bibliotēkā. Klāt bija daudz Andersona darba kolēģu, starp tiem vairāki latvieši, kuri bija sadarbojušies ar viņu – mākslinieks Imants Tillers, inženieri Aldis Birzulis, Pēteris Erdmanis, fotogrāfs Ēriks Sieriņš un citi.

Grāmata ir pērkama daudzos grāmatveikalos un internetā, kā arī ir pieejama arī vairākās bibliotēkās.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com