Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PLATS ir spēris platu soli uz priekšu

Pasaules latviešu amatierteātri tiksies pirmajā klātienes saietā

Laikraksts Latvietis Nr. 718, 2022. g. 14. sept.
Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PLATS

PLATS_solis

2022. gadā no 23. līdz 25. septembrim Zviedrijā, Stokholmā notiks pirmais Pasaules Latviešu Amatieru teātru savienība (PLATS) klātienes saiets PLATS solis, kas tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmā Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam.

Pēc divu gadu neklātienes semināriem un salidojumiem PLATS ir spēris platu soli uz priekšu, uzaicinot visus diasporas amatierteātrus pulcēties pirmajā klātienes saietā, kas vienlaikus stiprinās gan pašas savienības kapacitāti, gan katra organizācijas biedrteātra izaugsmi. Savu dalību saietā ir pieteicis 21 teātris no 11 dažādām valstīm – Austrālijas, Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, ASV, Zviedrijas, Somijas, Islandes, Itālijas, Īrijas un Latvijas.

Saietā ir paredzēta plaša aktivitāšu programma. Pasākuma dalībniekiem šī būs iespēja parādīt 19 dažādu žanru izrādes – drāmas, komēdijas, monoizrādes un pat diasporā iestudētu mūziklu. Tā būs iespēja noskatīsies, vērtēt un analizēt diasporas teātru sniegumu. Tāpat arī saietā savu dalību ir apstiprinājuši četri izcili eksperti no Latvijas – Māra Ķimele, Laura Groza, Atis Rozentāls un Dzintars Krūmiņš. Saietā piedalīsies arī PLATS sadarbības partneri – pārstāvji no Latvijas amatieru teātru asociācijas (LATA) un Dramaturgu asociācijas Latvijā. Saieta PLATS solis dalībniekiem būs iespēja uzklausīt ekspertu padomus un novērtējumu, piedalīties diskusijās un meistarklasēs. Arī pašiem amatierteātriem un viesiem tiks dota iespēja iejusties vērtētāju lomā, analizējot kolēģu paveikto. Saietā suminās labāko aktieri un aktrisi, spilgtāko iestudējumu, veiksmīgāko režiju, atbilstošāko mūziku, gaismu salikumu u.c. Bet galvenais saieta mērķis nešaubīgi ir stiprināt savu varēšanu un izaugsmi, mudināt diasporas latviešus satikties klātienē, ģenerēt idejas jauniem sadarbības projektiem un dibināt sakarus, kā arī kopīgiem pasākumiem aicināt pievienoties vēl neapzinātos latviešu teātra spēlētājus pasaulē.

Saiets PLATS solis Stokholmā ir atvērts pasākums un tajā aicināts piedalīties ikviens.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība.

#DiasporasNVO2022 #PLATS #PLATSSOLIS #DiasporasTeātri

Sandra Bondarevska,
PLATS Valdes priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com