Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas konference 2022

Valsts prezidents: šis ir iespēju laiks rietumiem

Laikraksts Latvietis Nr. 724, 2022. g. 26. okt.
Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rīgas konferences 2022 atklāšanas sarunas. No kreisās: Bijušais Zviedrijas ministru prezidents Kārls Bilts, Minhenes drošības konferences priekšsēdētājs Kristofs Hoigens, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, diplomāte un Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete, Rīgas Stradiņa universitātes vicerektors Toms Baumanis. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

21. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Rīgas konference 2022, uzsverot, ka tā ir viena no nozīmīgākajām konferencēm reģionā, kas veltīta drošības jautājumiem.

Atklājot konferenci, Valsts prezidents norādīja: „20. gadsimta sākumā rietumu galvenais lozungs bija globalizācija, šobrīd tas ir noturība – mūsu vērtību, demokrātiju un dzīvesveidu noturība. Šis ir iespēju laiks rietumiem kļūt noturīgākiem un arīdzan atvērtākiem citām demokrātiskām valstīm, kam ir tuvas rietumu vērtības. Eiropas Savienība kā organizācija ir ļoti uzticams instruments, lai to izdarītu.“

Runājot par Krievijas karu Ukrainā, Valsts prezidents rosināja domapmaiņu par īpaša starptautiska tribunāla nepieciešamību Krievijas agresijas nozieguma pret Ukrainu izmeklēšanai. „Agresijas noziegums nav salīdzināms ar kara noziegumiem. Agresijas noziegums ir valsts atbildība, tāpat arī reparāciju izmaksāšana Ukrainai. Nesodāmība par šādu noziegumu izdarīšanu ir nepieņemama, jo tas nozīmētu starptautisko tiesību standarta vājināšanu, kas patlaban aizliedz šādu agresīvu karu,“ pauda E. Levits.

Atklāšanas sarunā kopā ar Valsts prezidentu piedalījās bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts un Minhenes Drošības konferences priekšsēdētājs Dr. Kristofs Hoisgens. Sarunu vadīja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Rīgas konference 2022 atklāšanas sarunas ieraksts skatāms saitē: https://youtu.be/G0q1jgNeGRQ

LV Prezidenta kanceleja
21.10.2022Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com