Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jelgavā godina latviešu Anzakus

Austrālijas valdības pulkvežleitnants nolika vainagu

Laikraksts Latvietis Nr. 727, 2022. g. 18. nov.
Juris Jakovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Austrālijas Bruņoto spēku pārstāvis, Commander, Royal Australian Navy (pulkvežleitnanta salīdzināmā pakāpē) Tobijs Hortons (Tobi Horton), ir akreditēts NATO Stratēģiskās komunikācijas (STRATCOM) izcilības centrā Rīgā.

Šogad, 12. novembrī, Lāčplēša dienas pasākumos Jelgavā (Commonwealth Service of Remembrance Commemoration), pulkvežleitnants Hortons nolika vainagu un pieminēja klāt pievienotajā kartītē kritušo un ievainoto vārdus. Tie bija kritušie un ievainotie latviešu karavīri Pirmā pasaules karā, kuri cīnījās Austrālijas Anzac karavīru kopienās Gallipoli, Rietumu frontē un Ēģiptē.

Šī būtu bijusi pirmā reize vēsturē, ka Austrālijas pārstāvis kaut ko tādu izdarījis uz Latvijas zemes.

Vienīgais salīdzinājums būtu, ka kādreizējā Austrālijas goda konsule Latvijā, tagadējā Adelaides Latviešu biedrības priekšsēde Ilze Radziņa, katru 11. novembri: „...no paša rīta kopā ar Britu un Kanādas vēstniekiem braucām un nolikām magoņu ziedu vainagus Jelgavas kapos nodaļā, kur apglabāti ap 30 angļu jūrnieki, kuri atdeva dzīvību 1. pasaules kara laikā.“

Latvijas vēstniecība Austrālijā sagādāja pulkvežleitnantam sakopoto sarakstu, par ko viņš bija ārkārtīgi pateicīgs: „That is a fantastic list“. Avots šiem datiem ir pieejams tīmeklī: https://russiananzacs.net/ethnicorigin/Latvian/ mājas lapā. Latvieši toreiz vēl skaitījās cariskās Krievijas pilsoņi.

Juris Jakovics
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com