Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Man ir zirgs, kas naktī dzied“

Diasporas teātri aizvadījuši meistarklases Zoom

Laikraksts Latvietis Nr. 732, 2022. g. 21. dec.
Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PLATS

PLATS Zoom pasākums. FOTO Ekrānuzņēmums.

Dzejnieks Ojārs Vācietis ir pārliecināts, ka „tomēr dzīvē labāk iet, kam ir zirgs, kas naktī dzied...“ Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) dzejniekam uzticas, tāpēc 4. decembrī diasporas teātri no visas pasaules pulcējās Zoom pasākumā Man ir zirgs, kas naktī dzied. Kopā vairāk nekā 60 dalībnieku no trīs kontinentiem svētdien kāri ķēra meistarklašu vadītāju katru vārdu, lai trenētos un atkal iemācītos ko jaunu.

Meistarklases vadīja Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves runas asociētā profesore, skatuves runas konsultante un režisore leģendārā Aina Matīsa; Rēzeknes Tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns; latviešu aktieris, režisors un mūziķis Ģirts Šolis un skatuves kustību mākslinieks Vilnis Bīriņš.

Meistarklases Zoom diasporas teātru cilvēkiem ir veids, kā biežāk sanākt kopā, radoši augt un audzēt savu meistarību, tāpēc tās arvien ir populāras un plaši apmeklētas. Dalībnieku vidū bija diasporas teātru pārstāvji no Austrālijas, ASV, Lielbritānijas, Itālijas, Īrijas, Dānijas, Zviedrijas, kā arī realizējot PLATS un Latvijas Amatieru Teātru asociācijas sadarbības līgumu pa kādam dalībniekam arī no Latvijas amatieriem – Kuldīgas, Lubānas, Liepājas, Dobeles un Rudbāržiem.

PLATS vadītāji ir pārliecināti, ka diasporas teātri arī 2023. gadā turpinās slīpēt un spodrināt savus skatuves rīkus, gan tādos jau tagad izsludinātos teātru festivālos kā Bergenas Pavasaris un PLATS solis 2023, gan arī meistarklasēs un diskusijās, kuras PLATS turpinās organizēt neklātienē.

Bagātīgi aizvadītā 2022. gada noslēdzošās meistarklases tika īstenotas projekta „Latviešu diasporas teātra, kā viena no nemateriālās kultūras sastāvdaļām, attīstīšana un popularizēšana“ ietvaros, ko atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā Karalistē ar diasporas atbalsta programmas līdzekļiem.

Par Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību (PLATS)

PLATS – Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība ir 2021. gada 16. janvārī dibināta bezpeļņas organizācija, kas apvieno latviešu teātru kopas, kas darbojas ārpus Latvijas. PLATS dibinātāji ir ārvalstīs mītošie teātru profesionāļi, kuriem rūp Latvijas tēla spodrināšana un latviešu teātra mākslas attīstība ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. PLATS misija ir nodrošināt ciešu saikni starp latviešu amatierteātriem pasaulē.

Sandra Bondarevska,
PLATS priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com