Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Parlamenta vēlēšanām gatavojoties

Par nepieciešamām IT sistēmām

Laikraksts Latvietis Nr. 753, 2023. g. 24. maijā
Madara Boša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
CVK

SauliteKristine

Kristīne Saulīte.

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir atlicis gads, un vēl joprojām nav pieņemts lēmums, kas uzturēs un nodrošinās Elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru (ETVR), kā arī citas vēlēšanām nepieciešamās IT sistēmas. ETVR nodrošina vēlētājiem iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pēc savas izvēles.

„Varbūt kādreiz šķiet, ka „viņi var pagaidīt – nē, nevar gaidīt, lēmumam ir jānāk tuvākajās dienās,“ uzsver Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte. „Situācija ir ļoti nopietna, un vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu var apdraudēt sekmīgu Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizēšanu.“

Tuvākajās dienās Valsts kancelejai (VK) jāpieņem konceptuāls lēmums gan par ETVR nodrošināšanu 2024. gadā, gan arī par pārējo nepieciešamo IT sistēmu nodrošināšanu. Kā iepriekš ziņots, šobrīd ir iedarbināts scenārijs, kurā tiek izskatīta iespēja, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās ETVR darbību nodrošinātu privātais sektors. Pašlaik sistēmas turētājs ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, savukārt Vēlēšanu vadības sistēmas daļas atrodas pie CVK, un pārējās ir nepieciešams izstrādāt.

VK vadība kopā ar iesaistītajām pusēm jau ir noturējusi konsultācijas ar IT nozares pārstāvjiem. Ja tuvākajās dienās tiks pieņemti minētie lēmumi un ja tie paredzēs privāto uzņēmēju piesaistīšanu, tad īsā laika posmā vajadzētu notikt šo uzņēmumu nolīgšanai un aktīva darba uzsākšanai.

Madara Boša,
Centrālā vēlēšanu komisija
Sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com