Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Koris „eLVé“ ir atgriezies no koncerttūres Kaukāzā

Nesa Latvijas vārdu pasaulē

Laikraksts Latvietis Nr. 753, 2023. g. 24. maijā
Latviešu biedrība Īrijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

eLVé kora grupas 7 dalībnieces un mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa Azerbaidžānā. FOTO Latviešu biedrība Īrijā.

eLVé kora grupas 7 dalībnieces un mākslinieciskā vadītāja televīzijas studijā. FOTO Latviešu biedrība Īrijā.

Kopumā eLVé kora grupas 7 dalībnieces un mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa Azerbaidžānas un Gruzijas koncerttūrē aizvadīja astoņas dienas. Tajās sniedzot 6 koncertus dažādās pašvaldībās un LR vēstniecībā Azerbaidžānā 4. maija svinību pieņemšanā, reprezentējot Latviju un kori Azerbaidžānas Nacionālajā un reģionālajā televīzijā, koncertējot Eiropas dienas grandiozajā Expo izstādē Tbilisi un prezentējot Latviju LR vēstniecības Gruzijā stendā, kuru apmeklēja Gruzijas valdība, piecu televīziju un citu mediju pārstāvji.

Koncerti noritēja: Suraxani (AZE) pašvaldības prestižākajā skolā Heidara Alijeva 100 gades svinībās ar mēra un delegācijas klātbūtni un iemūžināšanu pašvaldības TV; Shirvan ( AZE ) pašvaldībā ar mēra un delegācijas klātbūtni, kā arī vietējās skolas audzēkņu un pedagogu muzikālo sniegumu, kurš vēlāk, eLVé koncertā vietējiem ļaudīm, pārvērtās par skaistu kopprojektu azerbaidžāņu tautas melodijas kopīgā noslēguma priekšnesumā; Azerbaidžānas Nacionālajā televīzijā, kurā pēc Latvijas priekšnesuma, reklāmas pauzē, ziņu diktors, kurš pats ir mūziķis, aicināja kora grupu kopā tiešraidē spontāni nodziedāt arī azerbaidžāņu tautas melodiju; Bingadi (AZE) pašvaldībā ar mēra vietnieka un delegācijas klātbūtni, kā arī vietējās skolas audzēkņu un mūziķu dalību. Noslēgumā, atkal jaunā mūziķu grupas sastāvā, vienojoties azerbaidžāņu tautas kopdziesmā.

LR vēstniecības Azerbaidžānā pieņemšanā par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, kopā ar tautiešiem un viesiem no Azerbaidžānas, Lietuvas un Igaunijas.

Eiropas dienas svinībās (GE) Expo Georgia, kur Latvijas stendu apmeklēja Gruzijas valdība, filmējot to piecās televīzijās un citos medijos, kura noslēdzās ar kora grupas 40 minūšu koncertu un noslēgumā tika izdejoti arī latviešu danči ar viesu un latviešu diasporas dalību.

Koris eLVé un tā mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa saka sirsnīgu paldies LR vēstniecībai Azerbaidžānā un personīgi vēstniecības vadītāja vietas izpildītājai Vijai Bušai, LR vēstniecībai Gruzijā un personīgi vēstniecei Edītei Mednei, Latviešu biedrībai Gruzijā Ave sol un personīgi tās vadītājai Aijai Landzbergai par šo apjomīgo kopdarbu Latvijas vārda popularizēšanā Kaukāza valstīs, kora eLVé grupas uzņemšanā un sirsnīgo papildinājumu abu valstu galveno dabas objektu apskatē.

Lai Latvijas vārds skan tālu pasaulē un mēs to kopā paveicām!

Latviešu biedrība ĪrijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com