Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Raibā pēcpusdiena“

AL59. Kultūras dienās

Laikraksts Latvietis Nr. 753, 2023. g. 24. maijā
Andris un Pēteris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Pēteris Saulītis. FOTO no Pētera Saulīšā personīgā arhīva.

Andris Švolmanis. FOTO no Andra Švolmaņa personīgā arhīva.

Austrālijas latviešu 59. Kultūras dienās (AL59KD) notiks Raibais, kas ir vieglas dabas humora pilns skats uz Kultūras dienu norisi, ar daždādiem priekšnesumiem. Šajās Kultūras dienās iecienītie jokupēteri  – Andris Švolmanis un Pēteris Saulītis ir Raibā vadītāji. Un šādi ir viņu ieskati par to, kā nonākuši šādā lomā.

Pēteris Saulītis – Kultūras Dienas? Manas dienas kā tautas deju lēkātājam sen jau ir izdejotas. Manas dienas kora ierindas basos ir galīgi izskanējušas. Laikam pat kādreiz mazliet pasportoju, bet kurš tādas lietas vairs var atcerēties? Vienīgais, no kā es neesmu mācējis un kas nav no manis spējis atkratīties, ir teātris. Laikam tāpēc esmu atkal iesaistīts šī gada Kultūras dienu Raibās pēcpusdienas uzvedumā.

Cik atceros, pirmo reizi piedalījos Kultūras dienu Raibās pēcpusdienas uzvedumā 1983. gadā (pirms 40 gadiem!), kad rīkotājs Juris Zemītis mani aicināja klāt kā vienu no pieteicējiem, un tad arī uzlūdza mani uz baleta duetu ar viņu Dallas Brooks zālē. Ak, kaut es būtu izgāzies tajā pirmajā reizē – tad mana dzīve būtu tik daudz vienkāršāka bijusi. Bet, nē, mani aicināja kā Raibās pēcpusdienas rīkotāju 1989. gadā un tad vēl dažas reizes pēc tam.

Nu, ko tad esmu 40 gados iemācījies? Šī gada beigās atskatīsimies uz nule pavadīto nedēļu, varbūt atradīsim vēl kādu joku vai tematu, kas nav izsmelts, lai uzjautrinātu skatītājiem prātu pirms Vecgada balles.

Atnāciet, paskatieties, baudiet, un gan jau būs par ko pasmieties!

Andris Švolmanis ir ilggadīgais pīrāgu un smalkmaizīšu pārdevējs Melburnas Latviešu nama kafejnīcā Rīga, kā arī pirms un pēc sarīkojumu galdu un krēslu novākšanas eksperts.

Viņš savu humora izjūtu varēja iekļaut vairākās Daugavas skolas teātra izrādēs, kā arī slavenajā Daugavas skolas filmā Akseļa skolas diena un Melburnas Vidusskolas klasiskajā filmā Laternu stunda. Abas filmas kritiķi augsti novērtēja, bet diemžēl tās neieguva Oskara balvas.

Ar šo izsmalcināto humora izjūtu Andris cer piedalīties un bagātināt A59. KD Raibās Pēcpusdienas programmu.

Andris un Pēteris
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com