Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ludzas 3x3 saiets gaida dalībniekus

Vadmotīvs – tauta

Laikraksts Latvietis Nr. 755, 2023. g. 7. jūnijā
Daiga Bitiniece -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

3x3_Ludza

Visa plašā un draudzīgā Lūdzas 3x3 saieta darba grupa Ludzā šopavasar. FOTO no Bogustovu ģimenes arhīva.

No 9. līdz 16. jūlijam norisināsies 3×3 saiets Ludzā. Tā vadmotīvs būs tauta.

Iepazīs vietējos ļaudis un kolorītu

Kā parasti, programma būs piesātināta no rīta līdz vēlam vakaram. Ievirzes un kultūras sarīkojumi notiks Ludzas Kultūras namā, Mākslas un mūzikas skolā un Amatu mājā. Kultūras programmā dalībnieki baudīs gan tradicionālos 3x3 pasākumus – daudzinājumu, brīvo mikrofonu, pašu rīkoto noslēguma vakaru, gan ludzēniešu kultūras sniegumu.

Lai tuvāk iepazītu vietējos ļaudis, būs lauku saimnieku apmeklējumi kopā ar Andri Tomašūnu. Un ļoti aktīvi saietā iesaistīsies arī paši ludzēnieši. Tā piemēram, Amatnieku centrā varēs pīt peternes jeb auklu vīzes un veidot skalu grozus, Latgaļu kukņā iepazīt dažādus vietējos virtuves gardumus, kopā ar Ilgu Šuplinsku skaidrot, ko mūsdienās nozīmē būt latgaliskajā kodā, kādas vērtības, izjūtas un procesi notiek latgaliskajā kultūrvidē, arī digitālajā.

Būs senās šūšanas un izšūšanas, lina kreklu šūšanas, rotkalšanas, koka u.c. darbi. Protams, tradicionālais ģimeņu seminārs ar Līgu Ruperti un Māru Tupesi.

Plaša programma būs bērniem, piemēram, latgaļu folkloras nodarbības, ciemos iešana pie vietējiem mājražotājiem, lai iepazītu to arodus, utt.

Aicina dažādās ekskursijās

12. jūlijā gan autobusos, gan kājām varēs izvēlēties kādu no astoņām ekskursijām.

1. Kārsava, Malnava un tās apkārtne. Kārsavas kultūrvēstures centrs Līču mājas, dzelzceļa stacija un Bozovas ciems, Malnavas muiža un parks; latgaliešu šmakovkas dedzinātava. Aktīvās atpūtas parks Zīdūņs, svaigi cepta maize saimnieces Ainas mājas restorānā Dzīles.

2. Salnava. Salnavas muiža un parks. Ziemciešu stādaudzētava un daiļdārzs saimniecībā Pārkalne. Viesošanās pie pļavu ziedu tēju gatavotājas Annas, sadziedāšanās Muzikantu ciemā.

3. Zilupe un Pasiene. Savelinku kapliča ar baroka griezumiem dekorētu altāri. Saimniecībā Bites tikšanās ar tāšu meistaru Juriju, podnieku Jāni un floras dizaineri Ilgu. 1761. gadā baroka stilā celtā Pasienes Sv. Dominika Romas katoļu baznīca. Svetlanas Lipskas zirgu sēta. Pierobežas mazpilsētas Zilupes apskate.

4. Vecsvabada. Maršruts vedīs caur igauņu (lucu) kādreiz apdzīvotām vietām, tagadējiem Pildas, Nirzas un Ņukšu pagastiem. Istras dabas parks un Tiškovas kalns. Viesošanās bioloģiskajā saimniecībā Purmaļi pie ogu un mājputnu audzētājiem. Dabas taka (1,5 km), Rundānu valna dūbes apskate ar vienīgo meteorīta izcelsmes objektu Baltijā. Plisūna dižakmens.

5. Cibla. Līdumnieki un baloži. Eversmuižas kultūrvēstures un dabas taka, Felicianovas ciems ar ūdens dzirnavām, Ķīšukalna pilskalns, viesošanās Kļavu mājās. Radošās atpūtas centrs Līdumnieki, Igora Zabiļevska privātā kapela. Seimaņu dižakmens. Viesošanās Baložu sētā.

6. Ludza. Baznīckalns, Novadpētniecības muzejs, Ludzas Lielā sinagoga, ekspozīcijas kinodokumentālistam Hercam Frankam un viņa tēvam, Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam; Ludzas ebreju dzimtu likteņu ekspozīcija. Ludzas amatnieku centrs.

Kā un kur dzīvosim un ēdīsim

Saieta dalībnieki nakšņos, ēdīs, kā arī daļa aktivitāšu notiks Ludzas Pilsētas vidusskolā un Ludzas 2. vidusskolā. Līdzi jāņem dvieļi un personīgās higiēnas līdzekļi. Atsevišķos gadījumos par papildu samaksu varēs arī palikt Ludzas viesnīcās. Latgaliskas maltītes visi kopā baudīs Ludzas Pilsētas vidusskolā. Būs arī galds veģetāriešiem.

Transports

Šoreiz, ņemot vērā Dziesmu un deju svētku laiku, no Rīgas uz Ludzu un atpakaļ (9. un 16. jūlijā) brauciens tiks organizēts ar vilcienu (8 eiro par biļeti) un ar papildu autobusu pirmdien (10. jūlijā; 11 eiro).

Dalības maksa saietā no personas – 190 eiro, bērniem no 2 līdz 6 gadiem puse – 95 eiro; kodolģimenei (vecāki un nepilngadīgie bērni – ne vairāk kā 600 eiro).

Ārzemju latviešiem no personas – 320 eiro, bērniem no 2 līdz 6 gadiem puse – 160 eiro; kodolģimenei (vecāki un nepilngadīgie bērni) ne vairāk kā 720 eiro.

Otrs saiets no 23. līdz 30. jūlijam notiks Preiļos.

Saziņai un jautājumiem rakstiet saieta vadītājiem Jolantai un Ansim Bogustoviem: ludzas3x3@gmail.com

Daiga BitinieceAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com