Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts

Notiks Mazajā ģildē

Laikraksts Latvietis Nr. 756, 2023. g. 14. jūnijā
Elīna Čipāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koklētāju ansamblis „Teiksma“. FOTO Publicitātes foto.

Pieminot vēstures notikumus, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde koklētāju ansamblis Teiksma 14. jūnijā plkst. 18.00 aicina uz koncertu Laiks ir kā mainīgs burvīgs, kas notiks Mazās ģildes Lielajā zālē.

Koklētāju ansambļa Teiksma mākslinieciskā vadītāja Teiksma Jansone par koncertu saka šādi: „Koncerts liks atcerēties, bet ne raudāt, darīt, bet ne žēloties. Laiks dod spēku, lai varam mainīties uz augšu. Koncertā ar skumjas un apcerīgas, bet ne bēdīgas mūzikas palīdzību atcerēsimies senos notikumus 1941. gadā, kad daudz mūsu cilvēku tika aizvesti.“

Koncerta programmā kokles skaņās tiks atskaņota latviešu komponistu oriģinālmūzika: Vilnis Salaks, Raimonds Pauls, Vita Ruduša, Laura Jēkabsone, Valts Pūce, Jānis Lūsēns un Raimonds Tiguls.

No 1980. gada līdz šim brīdim koklētāju ansambli vada Teiksma Jansone. Sākotnēji ansambļa dalībnieces bija kokles un tautas mūzikas amatieres, bet pamazām ansambļa sastāvu papildināja mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu un pēdējos gados arī Mūzikas akadēmijas absolventes. Ansamblis koncertējis vairākkārt Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Polijā, Dānijā, Anglijā, Somijā, Japānā, Francijā, Bulgārijā, Portugālē, Spānijā, Čehijā, Turcijā, Šveicē, Velsā, Dienvidāfrikā, kā arī Kanādas latviešu Dziesmu svētkos Hamiltonā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu ar Rīgas domes atbalstu organizē RKTMC Mazā ģilde.

Elīna Čipāne,
RKTMC „Mazā ģilde“ projektu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com