Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinājums Ukrainas himnai

Nodziedāt to koru lielkoncertā „Tīrums. Dziesmu ceļš“

Laikraksts Latvietis Nr. 757 un 758, 2023. g. 21. jūnijā
Linda Ertmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
2023-XXVII-DziesmuSvetki

Koru lielkoncerta Tīrums. Dziesmas ceļš radošā komanda – mākslinieciskie vadītāji Kaspars Ādamsons un Ārijs Šķepasts, kā arī režisors Juris Jonelis – aicina visu koristus, kas dziedās koncertā Tīrums. Dziesmas ceļš, piedalīties īpašā veltījumā Ukrainai, nodziedot tās himnu koncerta laikā.

„Ir būtiski šajā laikā solidarizēties ar Ukrainu un dziesmā apliecināt mūsu nerimstošu atbalstu tās cīņā pret agresoru. Koncerts „Tīrums. Dziesmas ceļš“ būs pirmais šo Svētku lielkoncerts un reizē tas būs pirmais vēsturē, kopkorim muzicējot Dziesmusvētku simboliskajā šūpulī – Sidraba birzī. Atjaunotne, atdzimšana, pašapziņa, sākotne un briedums cauri laiku griežiem – tās ir svarīgas mūsu tautas likteņzīmes, kas atspoguļojas koncerta repertuārā, un šobrīd, kā nekad, šie motīvi ir būtiski Ukrainas tautas liktenī,“ stāsta režisors Juris Jonelis.

Ukrainas himnas notis ir pieejamas Svētku mājaslapā – dziesmusvetki.lv.

„Daudzi koristi jau ir dziedājuši šo himnu, tāpēc muzikālā materiāla apgūšana nebūs sarežģīta. Koncerta laikā mēs aicināsim dziedāt Ukrainas himnu tikai tos koristus, kuri vēlas, jo tai jāskan no sirds sirdij,“ akcentē Kaspars Ādamsons.

„Dziesmu un deju svētku dalībnieki gan individuāli, gan kā kopiena ir aktīvi iesaistījušies dažāda atbalsta sniegšanā Ukrainai. Kā kopiena esam bijuši aktīvi muzikālo priekšnesumu sniegšanai jau kara pirmajās dienās – mums visiem tas bija būtiski un vienojoši. Arī tagad, Svētku laikā, ir svarīgi paust savu sirds vēstījumu visiem, kuri šobrīd ir Ukrainas frontes pirmajās līnijās, un paust cieņu ukraiņu tautai, pateicoties kurai šobrīd varam svinēt savas tautas svētkus,“ saka Latvijas Nacionālā centra direktore Signe Pujāte.

Koru lielkoncerts Tīrums. Dziesmas ceļš skanēs Mežaparka Lielajā estrādē 6. jūlijā, koncerta tiešraide būs skatāma LTV un klausāma Latvijas Radio ēterā. Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Dziesmusvētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes. Lielkoncertā izcels tautas dziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautas dziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, bet kopkora skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Mangaļi, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Spice, Bolt, Laima, Spilva, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Linda Ertmane,
Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com