Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Būsim modri!“

Valsts prezidents uzņemas Goda prezidenta amatu

Laikraksts Latvietis Nr. 764, 2023. g. 13. sept.
Mārtiņš Drēģeris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ar skautu un gaidu vadītājiem. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ar skautu un gaidu vadītājiem. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ar skautu un gaidu vadītājiem. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Skautu un gaidu vadītāju nometne „Būsim modri“. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ar skautu un gaidu vadītājiem skautu un gaidu vadītāju nometnē „Būsim modri“. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

9. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja skautu un gaitu nometni Būsim modri, kas šogad galvaspilsētā pulcē dalībniekus no Jūrmalas, Tukuma, Liepājas, Ogres, Siguldas, Vaboles un Rīgas.

Valsts prezidents atsaucās Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas aicinājumam uzņemties organizācijas Goda prezidenta pienākumus.

„Jūtos pagodināts šodien uzņemties Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Goda prezidenta pienākumus, kurus ir aizsācis mūsu pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste. Arī šodienas pasaulē ir tikpat aktuāla skautu un gaidu kustības devīze: Esi modrs! Lai šī devīze jūs pavada ikdienas darbā. Esat modri un iestājaties pret netaisnību un pārkāpumiem. Esat gatavi uz rīcību, aktīvu un konstruktīvu darbu mūsu sabiedrības un valsts labā,“ uzsvēra Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

Informācijai:

1921. gadā tika izveidota Latvijas Skautu organizācija, ko 1924. gadā pārdēvēja par Latvijas Skautu centrālo organizāciju. Skautu skaits 1939. gadā Latvijā bija vairāk nekā 8000 skautu. Savukārt 1922. gada 15. martā tika apstiprināti Latvijas Gaidu centrālās organizācijas statūti. 1937. gada 1. janvāri Latvijā darbojās 3036 gaidas.

Mūsdienās organizācija apvieno ap 800 aktīvu jauniešu visā Latvijā, 21 reģionālajā vienībā. Ikdienas darbu veic ap 100 brīvprātīgo, vadot skautu un gaidu nodarbības četrās darbības pakāpēs. Latviešu skauti un gaidas darbojas arī ASV, Austrālijā un Kanādā. 2022. gadā tika izveidota arī mūsdienu diasporā radusies iniciatīva – Briseles 21. skautu un gaidu vienība.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Drēģeris
Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumosAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com