Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daiļamatnieki Melburnā pulcējas darbnīcās

Dalījās ar senajām daiļrades iemaņām

Laikraksts Latvietis Nr. 765, 2023. g. 20. sept.
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LDAA

Daiļamatniecības darbnīca. FOTO Anda Banikosa.

Daiļamatniecības darbnīcas dalībnieki. FOTO Anda Banikosa.

Daiļamatniecības darbnīcas dalībniece. FOTO Anda Banikosa.

Daiļamatniecības darbnīcas dalībnieks. FOTO Anda Banikosa.

Daiļamatniecības darbnīcas dalībnieki. FOTO Anda Banikosa.

Daiļamatniecības darbnīca. FOTO Anda Banikosa.

Sestdien un svētdien – 9. un 10. septembrī, Melburnas Latviešu namā LDAA (Latviešu Daiļamtnieku Apvienība Austrālijā) daiļamatniecības darbnīcas piesaistīja 27 interesentus, kuri ar sajūsmu piedalījās piedāvātajās nodarbībās. Izvēlē ietilpa aušana, ādas apstrāde, metāla apstrāde, alvas liešana un grafikas drukāšana. Desmit daiļamatnieki dalījās ar senajām daiļrades iemaņām un deva ieskatu latviešu kultūras un simbolikas vēsturē.

Kaut vairums dalībnieku bija latviešu izcelsmes, daudzi no tiem nebija audzināti latviskā vidē un nāca uz šīm darbnīcām, lai iemācītos vairāk par senajām tradīcijām un lai sajustu tuvību ar saviem senčiem. Darbnīcu noslēgumā viņi bija gandarīti, ka paši ar savām rokām bija izveidojuši latviskus suvenīrus, arī rotas lietas, ko vairāki apņēmās nēsāt ikdienā.

Bez latviešu izcelsmes dalībniekiem darbnīcas apmeklēja arī cittautieši, kuriem bija interese par piedāvātām iemaņām, kā arī par Latviju un tās kultūru. Tie ar sajūsmu iesaistījās, čakli strādāja un bija ļoti apmierināti kā ar rokdarbu, tā arī ar ieskatu latviešu kultūrā.

Visi, kuri piedalījās sestdienas darbnīcās, slavēja arī kafejnīcas Rīga gardos piedāvājumus – pusdienas un kafijas pauzes tika ieturētas ar lielu baudu! Latviskā stilā pagatavotais ēdiens daudziem izraisīja siltas bērnības atmiņas, kā arī Latviešu nams pats, kur skan latviešu valoda un katrā stūrī ir kāds saistošs priekšmets ko apbrīnot.

Kaut liela daļa dalībnieku šādas darbnīcas apmeklēja pirmo reizi, bet bija arī tādi, kas atgriezās, lai daiļamatniecības iemaņas attīstītu. No tiem ir arī izauguši jauni pasniedzēji; jau vairāki ir pieteikušies nākt talkā 2024. g. maijā, kad notiks nākamās daiļamatniecības darbnīcas.

Uz redzēšanos tad!

Anda Banikos,
Latviešu Daiļamatnieku Apvienības Austrālijā vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com