Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Harijam Valdmanim 100

Savu simto jubileju svin Trīs zvaigžņu ordeņa kavalieris

Laikraksts Latvietis Nr. 767, 2023. g. 4. okt.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Harijs Valdmanis ar ģimeni pirmajos gados Norvēģijā.

Harijs Valdmanis pirmajos gados Norvēģijā.

Viens no Latvijas palīdzības biedrības Norvēģijā un Latviešu biedrības Norvēģijā dibinātājiem (1952. gadā). Apkārtējie viņu raksturo kā pienākuma cilvēku ar spēcīgu mīlestību pret Latviju, patriotismu un ļoti labām Latvijas vēstures zināšanām. Viņš vienmēr uzsvēra, ka ir biedrībā tāpēc, ka ir latvietis un citu iemeslu viņam nevajag. 2002. gadā, atzīmējot biedrības pastāvēšanas 50. gadadienu, Latviešu biedrības valde apbalvoja Hariju Valdmani ar goda biedra titulu par nesavtīgu ieguldījumu biedrības darbā.

Harijs Valdmanis aktīvi darbojies arī Norvēģijas Latviešu evaņģēliski luteriskajā draudzē kopš tās dibināšanas 1950. gadu sākumā gan kā draudzes dibinātājs, gan ilggadējs valdes priekšsēdētājs. Arī draudzes tikšanās notika ar mērķi pulcēt un saliedēt latviešus Norvēģijā, un tika uzturēta komunikācija arī ar latviešu draudzēm citur pasaulē. Harijs Valdmanis organizēja draudzes dievkalpojumus un ar kundzi Mirdzu uzņēma viesmācītājus savās mājās. Par uzticīgo un pašaizliedzīgo darbu draudzē Latviešu evaņģēliski luteriskā Baznīcas virsvalde un Arhibīskaps apbalvoja Hariju Valdmani ar Atzinības rakstu.

Harijs Valdmanis nepagurstoši darbojies arī kā diasporas korespondents, atspoguļot Latvijas diasporas aktivitātes Norvēģijā, sūtot rakstus latviešu avīzēm: „Brīva Latvija“ Eiropā, Kanādas „Latvija Amerikā“ un Austrālijas laikrakstam „Latvietis“, uzturot dzīvu vienotības garu emigrējušo latviešu vidū. Harijs Valdmanis vienmēr ir gatavs stāstīt par savu pieredzu, bēgļu gaitām un Latviju, kas bija jāatstāj, vienmēr uzsverot, ka mums jājautā, ko varam darīt Latvijas labā, nevis ko Latvija var darīt mūsu labā.

Harijs Valdmanis aktīvi darbojās arī 1947. gadā Stokholmā dibinātajā Latviešu Nacionālajā fondā, kurā turpināja darbību līdz pat 2016. gadam. Viņš bija fonda padomes loceklis un pārstāvis Norvēģijā.

Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Republikas stiprināšanā Ārlietu Ministrija piešķīrusi Harijam Valdmanim Atzinības rakstu. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com