Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Kur drošāk?

Laikraksts Latvietis Nr. 777, 2023. g. 13. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Apgalvojums, ka pasaule ir nedroša vieta, ir jau kļuvis par nodrāztu frāzi. Mēs redzam, ka pilsētas, kur kādreiz varējām staigāt mierā un drošībā, ir kļuvušas par kara zonām. Bet „drošība“ arī ir vērtējama un salīdzināma ārpus karadarbības, civilā nemiera un kriminālnoziegumiem.

Piemēram, mēs mēdzam šausmināt Austrālijas apciemotājus ar patiesiem stāstiem, ka Austrālijā ir pasaules indīgākās čūskas un indīgākie zirnekļi. Bet, tāpat kā ķenguri nelēkā pa lielpilsētas ielām, sastapt indīgo čūsku nav tik vienkārši. Protams, – ir iespējams tādu sastapt, un cilvēki mirst no čūsku kodieniem, bet čūsku kodiena iespējamība nav tā lieta, par ko ir sevišķi jāraizējas.

Zirnekļi ir cita lieta. Tie gan ir biežāk sastopami, un var būt nepatīkami, bet risks nopietni ciest no zirnekļa indes arī nav pārāk liels.

Austrālijas savvaļas dzīvnieki pārsvarā nemēdz uzbrukt cilvēkiem, ja vien neiet peldēt upēs, kurās mājo krokodili. Haizivis tikai retu reizi iekož kādam „gardam kumosam“.

Salīdzinājumā, varētu domāt, ka Latvija dabas ziņā ir miera oāze. Vienīgā indīgā čūska ir odze, un, kaut arī tās kodiens var būt ļoti nepatīkams, nāves gadījumi ir ļoti, ļoti reti. Mežos lāči un meža cūkas gan var būt bīstami.

Bet kā ar pašu pilsētas centru? Visapkārt civilizācija; nav neviena savvaļas dzīvnieka. Tomēr bīstamība ir zem kājām un virs galvas.

Ziemas laikā krīt sniegs, kas pats par sevi ir jauks un samērā nekaitīgs. Vismaz nelielos daudzumos. Kad tas krīt vairāk un netiek notīrīts, un gaisa temperatūra lēkājas starp mīnusiem un plusiem, tad var izveidoties kaut kas bīstams.

Zem kājām izveidojas ledus, uz kura var viegli paslīdēt. Sekas var būt diezgan dramatiskas – no viegliem sadauzījumiem līdz lauztiem kauliem, lauztām gūžām, izmežģītiem locekļiem un smadzeņu satricinājumiem. Rīgā šādi ir ikdienišķi notikumi.

Virs galvas ir tādi, it kā, damokļa zobeni – lāstekas, kuras dažreiz nokrīt blakus, un dažreiz nokrīt uz galvas. Vai arī sniegs, kas nenotīrīts ir sakrājies uz jumta, pēkšņi slīd lejā.

Pārvietojoties pa pilsētu, vienmēr jārēķinās ar iespējamību, ka jaukais, baltais paklājs ir īstenībā ledus, vai slēpj ledu, un vienas sekundes daļas neuzmanība var novest pie ļoti nepatīkamām sekām.

Kur tad drošāk – Melburnā vai Rīgā? Šādas pārdomas nāk prātā sevišķi tad, kad ir ciests no ziemas brīnumiem.

GN
2023. g. 12. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com