Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvija veiks NATO Baltijas gaisa telpas misijas uzturēšanu

Aviācijas bāze Lielvārdē misiju rotācijas kārtībā uzturēs deviņus mēnešus

Laikraksts Latvietis Nr. 781, 2024. g. 10. janv.
LR Aizsardzības ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sākot ar 9. janvāri Latvija pakāpeniski pārņem NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas uzturēšanu, kamēr norisinās remontdarbi Igaunijas Gaisa spēku bāzē Emari.

Jau drīzumā Latvijā ieradīsies Vācijas bruņoto spēku karavīri un militārie gaisa kuģi, lai uzsāktu testa lidojumus. Sākot ar 1. martu, Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāze Lielvārdē misiju rotācijas kārtībā uzturēs deviņus mēnešus.

Kopš 2004. gada patrulēšana notikusi no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014. gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā. Šī būs pirmā reize, kad misijas rotācija tiks uzņemta Latvijā.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004. gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē.

Krievijai turpinot karu Ukrainā, Baltijas valstīs izvietotie sabiedroto iznīcinātāji ne tikai reaģē uz Krievijas militāro lidaparātu nelikumīgu ielidošanu Baltijas valstu gaisa telpā, bet arī patrulē gaisa telpā Krievijas un Baltkrievijas robežas tuvumā.

Reaģējot uz Krievijas visaptverošo iebrukumu Ukrainā NATO kopš pagājušā gada marta ir pastiprinājusi gaisa telpas aizsardzību, palielinājusi karavīru un iznīcinātāju skaitu.

Iedzīvotāju ievērībai!

Jau tuvākajā laikā sabiedroto iznīcinātāji Latvijas gaisa telpā būs redzami un dzirdami biežāk. Pateicamies par sabiedrības atbalstu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. Aicinām sekot līdzi informācijai Aizsardzības ministrijas, Latvijas armijas un Esmu karavīrs sociālo mediju tīklu kontos.

LR Aizsardzības ministrija
Preses nodaļa
08.01.2024Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com