Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasniegs Kormūzikas balvu

Pieteikti 116 pretendenti 9 nominācijās

Laikraksts Latvietis Nr. 781, 2024. g. 10. janv.
Ints Teterovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dziesmu_svetku_biedriba

Kormūzikas balva. FOTO Publicitātes foto.

2024. gada 20. janvārī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tiks pasniegta Kormūzikas balva – vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā.

Pirmajai Kormūzikas balvai ir pieteikti 116 pretendenti 9 nominācijās – gada koris, gada kora vadītājs/-a, gada kormūzikas koncerts, balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, gada jaunrade kormūzikā, gada kormūzikas ieraksts, pārsteigums kormūzikā, gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā. Pretendentus līdz 27. decembrim ieskaitot varēja izvirzīt valsts, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, kultūrvietas, kā arī citas juridiskas vai fiziskas personas.

Pretendentus vērtēs īpaši izveidota žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā – diriģenti: Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis, Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

„Esam gandarīti par lielo interesi – pieteikti visās koru grupās: senioru, jauniešu, sieviešu vīru un jauktie kori, pieteikti gan profesionālie, gan amatierkolektīvi. Vislielākais pieteikumu skaits ir nominācijās gada kora vadītājs/-a, gada pārsteigums kormūzikā un balva par mūža ieguldījumu. Paldies visiem pieteicējiem - privātpersonām, koncertzālēm, koncertorganizācijām, kultūras un izglītības iestādēm u.c. – akcentē balvas rīkotāju Dziesmu svētku biedrības pārstāvis Ints Teterovskis.

Pirmās Kormūzikas balvas pasniegšana notiks 2024. gada 20. janvārī. Kormūzikas balvu ierosina un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un pateicoties Rīgas valstspilstētas atbalstam. Balva iecerēta kā ikgadējs notikums. Katras nominācijas uzvarētājs saņems tēlnieka Oskara Mikāna bronzā veidoto balvu.

Ints Teterovskis,
Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com