Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dickens Street – The Other“

Katrs Melburnas Latviešu nama stūrītis pārtop par spēles laukumu

Laikraksts Latvietis Nr. 781, 2024. g. 10. janv.
Ilga Vālodze Ābele -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Valda Rube un Māra Kaziņa. FOTO Katrīna Neiburga.

Bēgošā princese. FOTO Katrīna Neiburga.

Pēteris Saulītis mēģina sagūstīt bēgošo princesi. FOTO Katrīna Neiburga.

Kopš gadumijas fonds INITIUM nav ļāvis Melburnas Latviešu namam atvilkt elpu no Kultūras Dienu piesātinājuma un ar radošo komandu aktīvi gatavojas janvāra vidū gaidāmajām Dickens Street – The Other izrādēm. Ne tikai Lielā zāle un skatuve, bet arī aizskatuve, bibliotēka, kafejnīca, dārzs un citas nama vietas kļuvušas par spēles laukumu. Radošais process par spīti Covid vīrusa uzliesmojumam, ļauj izrādei ļoti strauji ieņemt skaidras aprises. Jau no 16. janvāra skatītāji būs gaidīti interaktīvā piedzīvojumā, lai ieraudzītu pierastās vietas jaunā gaismā, atklātu, kas notiek, ja galvenās lomas spēlētāja negaidīti nolec no izrādes, uzdotu pavisam nopietnus jautājumus par latviešu kultūras saglabāšanu pasaulē, kā arī sirsnīgi izsmietos un izdziedātos!

Esam priecīgi, ka projekta komandai un nepārspējamajai Melburnas latviešu kopienai pievienojušies profesionāli austrāļu mākslinieki – aktieris Daniel Hillman, cirkus triku meistare Jess Ciancio un 1980. gadu panka mūzikas leģenda Sam Sejavka. Piecus vakarus pēc kārtas viņi kļūs vai mēģinās kļūt par vienu no šejieniešiem – Melburnas latviešiem. Bet viņu citādība atklās stiprās un vājās vietas latviešu sabiedrībā.

Lai projekts varētu norisināties iecerētajā mākslinieciskajā kvalitātē, esam izsludinājuši pūļa finansējuma kampaņu, kurā piedaloties varat ne tikai atbalstīt radošo procesu, bet arī tikt pie oriģinālas kroņu mākslinieces Brigitas Strodas galvas rotas! Saite uz ziedojumu platformu šeit: www.fonds-initium.com/ziedo.

Mākslinieciskā komanda: režisore, dramaturģe – Baņuta Rubess; komponists – Jēkabs Nīmanis; scenogrāfe – Katrīna Neiburga.

Izrādes no 2024. gada 16. līdz 20. janvārim plkst.19.30 Melburnas Latviešu namā, Dickens ielā 3, Melburnā, Austrālijā. Biļetes: https://www.theatreworks.org.au/2024/dickens-street

Projektu veido Latvijas kultūras organizācija INITIUM sadarbībā ar Austrālijas Latviešu teātri, Austrālijas teātra kompāniju Theatre Works un ar atbalstu no Melburnas Latviešu Biedrības, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Austrālijā, Latvijas Finiera, Latviešu kultūras biedrības TILTS, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Kanādas Mākslas padomes, tūrisma aģentūras KOLUMBS, Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas un Melburnas Latviešu nama.

Ilga Vālodze Ābele
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com