Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vilim Vītolam – 90!

Vītolu fonda dibinātājs svin jubileju

Laikraksts Latvietis Nr. 788, 2024. g. 28. febr.
Annija Bulle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VitoluFonds

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents pasniedz Vilim Vītolam Valstiskuma balvu. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Mīlestībā mēs piedzimstam saviem vecākiem. Mīlestībā mēs izaugam sev un savai tautai. Mīlestība palīdz veikt diženus darbus. Šogad 14. februārī Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols svin 90 gadu jubileju.

Jubilārs Vilis Vītols ir Latvijas patriots, uzņēmējs, mecenāts, kas vairāk nekā 50 gadu pavadījis ārpus Latvijas Venecuēlā. Dzīvodams Venecuēlā, V. Vītols aktīvi iesaistījās sabiedriskā darbā: darbojās Venecuēlas Latviešu apvienībā un arī Dienvidamerikas Latviešu apvienībā. Divus gadus bija tās priekšsēdētājs. Sešus gadus bija Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības (PBLA) valdes loceklis. Apmēram divdesmit gadus bija Latvijas Brīvības fonda pārstāvis Venecuēlā (kopš tā dibināšanas), darbojās fonda līdzekļu vākšanas pasākumos. No 1992. līdz 1999. gada sākumam pildīja Latvijas Republikas goda konsula pienākumus Venecuēlā. 1996. gadā Vilis Vītols ar ģimeni Latvijā nodibināja Māras Banku, kura izsniedza pirmos kredītus uzņēmumu uzsākšanai un mājokļu remontiem. 1999. gadā Vītolu ģimene atgriezās Latvijā, un kopš tā laika Vilis Vītols savu darbu un laiku velta Latvijai.

Viens no nozīmīgākajiem V. Vītola devumiem ir atbalsts spējīgiem jauniešiem augstākās izglītības iegūšanai – 2002. gadā Vilis un Marta Vītoli nodibināja stipendiju fondu, kura mērķis ir palīdzēt centīgiem, perspektīviem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Vītolu ģimene fonda dibināšanā ieguldīja vienu miljonu latu (1,4 miljoni eiro).

Ja 2002. gadā Vītolu fonds administrēja tikai viena ziedotāja – Vītolu ģimenes stipendijas, tad 2024. gadā fonda mērķi jau atbalsta 55 uzņēmumi, 18 organizācijas un vairāk nekā 268 privātpersonas, dodot iespēju saņemt stipendiju 860 studentiem. Piemēram, Draugu stipendijai iespējams ziedot paša izvēlētu summu, un to ir atbalstījuši daudzi fonda draugi, tai skaitā arī izskolotie stipendiāti.

22 darbības gados ar fonda atbalstu izglītību ir ieguvuši vairāk nekā 5000 jauniešu, stipendijās un izglītības projektos izmaksāti 20,36 milj. eiro, piešķirtas 13 500 stipendijas.

V. Vītols sarakstījis un izdevis grāmatas Savējiem, Pārdomas par Krieviju un Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts. Grāmata Savējiem 2010. gadā bija pirktākā grāmata Latvijā. Tajā viņš ietvēris atziņas par ģimeni, politiku, reliģiju, darbu un naudu. Stipendiātiem viņš veltījis šādus vārdus grāmatā: „Viņi visi ir mana cerība. Cerība, ka izaugs jauna paaudze, citāda. Ka viņi uzcels jaunu Latviju – tādu, par kādu esam sapņojuši. Par kādu cīnījušies mūsu senči, strēlnieki, leģionāri un tie, kas gāja uz barikādēm.“ Vilis Vītols ik gadu dāvina grāmatas stipendiātiem, kuri studijas uzsāk ar fonda atbalstu.

Turpinot labdarības projektus Latvijā, 2005. gadā Vilis un Marta Vītoli nodibināja Kokneses fondu, kura mērķis ir godināt 600 000 cilvēku piemiņu, kurus Latvija zaudēja 20. gadsimtā, viņu piemiņai uz salas Daugavā izveidojot Likteņdārzu. Tas tapis kā dāvana Latvijai simtgadē. Dārzu ar savu darbu un ziedojumiem atbalstījuši desmitiem tūkstošu cilvēku un to apmeklējuši viesi no vismaz 50 valstīm.

Viļa Vītola darbs ir novērtēts – ir saņemta PBLA balva par darbu Latvijas un latviešu labā, mūsu valsts augstākā atzinība – Triju Zvaigžņu ordenis, Ministru kabineta balva, biedrības 4. maija Deklarācijas klubs iedibinātā Valstiskuma balva un piešķirts Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktora tituls.

Šobrīd Vilis Vītols 90 gadu vecumā joprojām aktīvi strādā. „Izvirziet sev augstus mērķus, tad Jūs vairāk sasniegsiet! Sekojiet kādai spožai zvaigznei, kaut tā sākumā varētu šķist nesasniedzama. Jums izdosies,“ saka V. Vītols.

Šodien Vili Vītolu mīļi sveic vairāk nekā 5000 izskolotie studenti un viņu ģimenes, kas reiz saņēmuši tik ļoti nepieciešamo palīdzību!

Vītolu fonds

Vītolu fonds ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli. Plašāka informācija: www.vitolufonds.lv

Annija Bulle
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Nodibinājums „Vītolu fonds“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com