Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Civilās aizsardzības risinājumi

Prezidents aicina ieviest sasniedzamus risinājumus

Laikraksts Latvietis Nr. 790, 2024. g. 13. martā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča (no labās) tikšanās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

7. martā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, lai pārrunātu iekšējās drošības novērtējumu un iekšlietu dienestu gatavību sabiedrības drošības nodrošināšanai.

Valsts prezidents pateicās par iekšlietu dienestu aktīvo rīcību Latvijas Okupācijas muzeja uzbrukuma izmeklēšanā. Iekšlietu ministrs informēja par dienestu gatavību pretdarboties turpmākām provokācijām, kā arī nelikumīgas robežšķērsošanas novēršanas pasākumiem. Valsts prezidents aicināja dienestus saglabāt paaugstinātu modrību un augstu gatavību reaģēt uz provokācijām. E. Rinkēvičs atkārtoti norādīja, ka ir asi jāvēršas pret naida noziegumiem un valsts drošības noziegumiem.

„Civilai aizsardzības sistēmai un nodrošinājumam ir jābūt vērstam uz valsts, pašvaldību iestāžu un visas sabiedrības praktisku kopdarbu. Mums jābūt gataviem tālākām provokācijām un iekšējās drošības izaicinājumiem. Iekšējās drošības finansējumam ir jābūt valsts budžeta plānošanas prioritātei. Iekšlietu dienestu darbiniekiem ir jāsniedz redzējums par atlīdzības palielinājumu turpmākajos gados, lai spētu piesaistīt iztrūkstošo personālu un turpinātu kvalitatīvi attīstīt Latvijas spējas pretdarboties hibrīdapdraudējumiem,“ vērsa uzmanību Valsts prezidents.

E. Rinkēvičs novērtēja praktiski uzsākto darbu pie patvertņu noteikšanas un valsts krīzes vadības reorganizācijas, tomēr aicināja iespējami ātri ieviest praktiskus, saprotamus un visiem iedzīvotājiem sasniedzamus civilās aizsardzības risinājumus, kas tiek regulāri mācībās testēti un tālāk uzlaboti.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com