Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„PLATS solis 2024“

Diasporas teātru saiets „PLATS solis 2024“ notiks Zviedrijā

Laikraksts Latvietis Nr. 792, 2024. g. 27. martā
Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Plats_Solis

Pavasaris nāk ar labām ziņām. Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) visus teātra draugus diasporā un arī Latvijā aicina uz gadskārtējo teātru saietu PLATS solis 2024, kas no 10. līdz 13. oktobrim notiks Stokholmā.

PLATS solis ir lielākie amatierteātru svētki diasporā, kas pulcina kopā vairāk nekā 300 dalībnieku. Saieta laikā uz skatuves tiek izspēlētas vairāk nekā 20 izrādes, jaunas prasmes aktiermeistarībā vairākās meistarklašu zālēs apgūst vairāk nekā 50 amatierteātru aktieru un teātru izrādes analizē virkne pieredzējušu skatuves mākslas ekspertu. Padomus un ieteikumus saietu laikā esam saņēmuši no izcilās režisores un teātra pedagoģes Māras Ķimeles, režisoriem Jura Rijnieka, Lienes Šmukstes, Lauras Grozas un Intara Rešetina, aktiera un scenogrāfa Anda Stroda, skatuves kustību ekspertiem Viļņa Bīriņa un Dzintara Krūmiņa, teātra kritiķiem Edītes Tisheizeres un Ata Rozentāla. Meistarklašu vadītāji Astra Kacena, Uģis Točs, Dzintars Krūmiņš un Vilnis Bīriņš ir nesavtīgi dalījušies ar mums savās zināšanās. Viņi palīdz mums atkal spert vienu platu soli pretī turpmākai varēšanai.

PLATS solis organizatoru Darba grupa kopš gada sākuma jau veic sagatavošanas darbus, plāno saieta norisi, gatavo vizuālo un teksta informāciju, sazinās ar viesiem un ekspertiem un, protams, saieta galvenajiem „vaininiekiem“ – diasporas teātriem. Te noteikti jāatgādina, ka PLATS solis savos saietos gaida ikvienu diasporas teātri, neatkarīgi no tā, vai esat, vai neesat PLATS biedrs. Mums nav ierobežojumu repertuāra izvēlē, un mēs neprasām dalības maksu. Vienīgais, ko no jums sagaidām – jūsu radošumu un spēlētprieku.

Saieta mājvieta šogad būs kultūras centrs – Dieselverkstaden, kas atrodas Marcusplatsen 17, Nacka, Stokholm. Tiem, kas vēlas pieteikt dalību festivālā, aicinam rakstīt uz e- pastu: infoplats2021@gmail.com.

Sandra Bondarevska,
PLATS Valdes priekšsēde
e-pasts: infoplats2021@gmail.com

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com