Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Prezidents tiekas ar NATO Militārās komitejas priekšsēdētāju

Uzsver NATO sabiedroto karavīru klātbūtnes Latvijā nozīmi

Laikraksts Latvietis Nr. 793, 2024. g. 4. apr.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (otrais no kreisās) tiekas ar NATO Militārās komitejas priekšsēdētāju admirāli Robu Baueru (no labās). FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

27. martā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar NATO Militārās komitejas priekšsēdētāju admirāli Robu Baueru (Mr Rob Bauer), lai pārrunātu NATO Austrumu flanga stiprināšanu un gatavošanos NATO samitam Vašingtonā, kā arī atbalstu Ukrainai un Ukrainas integrāciju NATO.

Valsts prezidents uzsvēra Madrides un Viļņas NATO samitos pieņemto lēmumu ieviešanas nozīmi, kā arī novērtēja NATO sabiedroto karavīru klātbūtni Latvijā. “NATO jāievieš Madrides un Viļņas NATO samitos pieņemtie lēmumi un reģionālie aizsardzības plāni, sevišķi attiecībā uz atturēšanu un aizsardzību. Jāstiprina alianses atturēšanas spējas un jānodrošina NATO dalībvalstu teritoriju aizsardzība jau no pirmā centimetra,“ atzīmēja E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents norādīja, ka NATO sabiedroto karavīru klātbūtne Latvijā praktiski apliecina NATO kolektīvo aizsardzību. E. Rinkēvičs arī apliecināja, ka Latvija kā uzņemošā valsts turpina investēt militārajā infrastruktūrā, lai nodrošinātu iespējami labākos apstākļus sabiedrotajiem, kā arī pastāvīgi iegulda un stiprina savas aizsardzības spējas.

Tikšanās laikā Valsts prezidents arī uzsvēra nepieciešamību NATO nodrošināt sistēmisku un ilgtermiņa atbalstu Ukrainai, lai nodrošinātu tās uzvaru, un pauda atbalstu Ukrainas ciešākai integrācijai NATO.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com