Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Saeimas priekšsēdētājas pirmais pusgads amatā

Ziņojums par paveikto

Laikraksts Latvietis Nr. 793, 2024. g. 4. apr.
Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas biroj -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LR_Saeima

Daiga Mieriņa. FOTO Oļegs Zernovs.

Pagājis pusgads, kopš Saeimas priekšsēdētājas amatā stājusies Daiga Mieriņa, un šie bijuši aktīvi, un darba piepildīti pirmie seši mēneši. „Šajā periodā galvenais uzsvars tika likts uz birokrātijas mazināšanas procesiem, ārpolitikas aktualitātēm, galvenokārt atbalsta un palīdzības veicināšanai Ukrainai, pilsoniskās sabiedrības iesaisti valsts pārvaldē un sadarbības veicināšanu ar reģionālajiem medijiem,“ stāsta Mieriņa. „Noteikti jāmin arī esošās koalīcijas sadarbības spējas, kas veicinājušas sarežģītu lēmumu izsvērtāku un pārdomātu pieņemšanu,“ norāda Saeimas priekšsēdētāja.

„Aktīvi strādāts pie vairākām likumdošanas iniciatīvām saistībā ar izglītību, birokrātiskā sloga mazināšanu un atbalstu Ukrainai. Izglītības nozarē esam sagatavojuši priekšlikumus, kas paredz programmas „Skolas soma“ tuvināšanu zinātnei jeb STEM mācīšanas metodei, kas paredz inženierzinātņu, matemātikas, tehnoloģiju un mākslas integrēšanu izglītības procesos. Lai mazinātu birokrātisko slogu būvniecībā, šobrīd sadarbībā ar atbildīgajām ministrijām un uzņēmējiem sagatavoti priekšlikumi izmaiņām, kas paredz atteikšanos no kadastrālās uzmērīšanas lietām. Aizvien esam līderi palīdzības sniegšanā Ukrainai, tāpēc jau drīzumā stāsies spēkā normatīvi, kas paredz, ka paaugstinātā NĪN likmes daļa, kas tiks iekasēta no sankcionētajiem īpašumiem, tiks novirzīta Ukrainas un tās civiliedzīvotāju atbalstam,“ skaidro Daiga Mieriņa.

Kā iepriekš izskanējis, oktobra beigās Rīgā notiks Krimas platformas parlamentārais samits, kas norisināsies jau trešo reizi un kopā pulcēs Eiropas un pasaules spīkerus. „Esmu pagodināta, ka Ukraina mūs ir aicinājusi organizēt Krimas platformu šogad Rīgā. Samita mērķis ir vērst starptautiskās sabiedrības uzmanību uz Krievijas pastrādātajiem noziegumiem un to globālo ietekmi. Pateicoties neatlaidīgam darbam ārpolitikā – vizītēm ASV, Kanādā un Ukrainā, kas veicinājušas starpvalstu attiecības, mēs tiekam uzskatīti par nopietniem sadarbības partneriem, kuru viedoklī ieklausās,“ pauž Mieriņa.

„Kā vienu no savām prioritātēm, uzsākot pienākumu pildīšanu, izvirzīju ciešāku sadarbību ar reģionālajiem medijiem un pilsoniskās sabiedrības iesaisti valsts pārvaldē. Šobrīd reizi ceturksnī tiekamies ar reģionālo mediju pārstāvjiem, lai veicinātu to aktīvu izmantošanu, informējot iedzīvotājus par valsts pārvaldes aktualitātēm. Redzam, ka aizvien straujāk notiek sabiedrības dezinformācija. Uzskatu, ka ikvienam sabiedrības loceklim jābūt pieejai informācijai, kas ir patiesa un neatkarīga, un reģionālie mediji ir būtisks instruments, lai to nodrošinātu,“ stāsta Mieriņa. Nesen apstiprināta jauna deklarācija par pilsoniskās sabiedrības un Saeimas sadarbību: „Iepriekšējā deklarācija bija novecojusi, un to bija nepieciešams pilnveidot. Deklarācija paredz ciešāku sadarbību ar nevalstisko sektoru un pilsoniskās sabiedrības aktīvu iesaisti demokrātijas procesos un sev svarīgu lēmumu pieņemšanā.“ Savukārt Starptautiskajā Nevalstisko organizāciju dienā Saeimā norisinājās komisiju atvērto durvju diena, kas vienkopus pulcēja vairākus desmitus NVO pārstāvjus. Kā norāda Mieriņa, aizsākta brīnišķīga tradīcija, kura noteikti tiks turpināta.

„Noteikti jāmin, ka regulāri dodos reģionālajās vizītēs, jo manā redzeslokā ir visa Latvija. Mums politiķiem nepieciešams būt tuvāk tautai, tikai tā varam vairot iedzīvotāju uzticību demokrātijas procesiem. Reģionālajās vizītēs regulāri tiekos ar vietējo kopienu pārstāvjiem, skolēniem, studentiem un pensionāriem. Tāpat cenšos apmeklēt valstiski svarīgus un stratēģiskus objektus. Tikai tiekoties ar cilvēkiem un tos uzklausot, iespējams sadzirdēt patiesās problēmas un vajadzības,“ stāsta Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja atzīst, ka paveikts daudz, tomēr priekšā vēl gana darāmā, tajā skaitā skolu tīkla reformas pilnveidošana un apstiprināšana, kā arī veselības sistēmas reforma. Jau šobrīd uzsākts darbs pie 2025. gada budžeta, kuru Saeimā plānots izskatīt šā gada beigās.

Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas birojsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com