Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LU profesoram Paulam Jurevičam veltīta monogrāfija

Publiski atpazīstams intelektuālis un esejists

Laikraksts Latvietis Nr. 793, 2024. g. 4. apr.
LU Komunikācijas departaments -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Pauls Jurevičs - filozofija un dzīves restaurācija“ vāks.

Jurevics_2

Pauls Jurevičs ar sievu Alīsi.

Otrdien, 5. martā, plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā Zirgu pasts notika LKA docenta Andreja Baloža, Elgas Freibergas un Ievas Lapinskas monogrāfijas Pauls Jurevičs - filozofija un dzīves restaurācija atvēršanas pasākums.

Monogrāfija veltīta ievērojamam 20. gadsimta latviešu domātājam un kultūras darbiniekam. Pauls Jurevičs (1891-1981) starpkaru periodā bija Latvijas Universitātes (LU) profesors, publiski atpazīstams intelektuālis un esejists, bet trimdas laikā ražīgs autors un latviešu kopienas cienīts domātājs un rakstnieks.

Jureviča devums Latvijas intelektuālajā vēsturē ir grūti pārvērtējams – viņš ir stāvējis pie Latvijas akadēmiskās filozofijas šūpuļa, sniedzis nozīmīgu ieguldījumu filozofiskās terminoloģijas izstrādei latviešu valodā. Pētījums veikts intelektuālās biogrāfijas žanrā, kas noteic autora uzskatu skaidrojumu kontekstā ar laikmetu veidojošajām idejām un vēsturiskajiem apstākļiem.

Jureviča dzīve atspoguļo latviešu intelektuāļu un latviešu nācijas pavērsieniem un traģiskiem notikumiem piepildīto pieredzi 20. gs. notikumu virpulī. Grāmatā izsekojam Jureviča uzskatu attīstībai no studiju gadiem, kļūstot par starptautiski atzītu domātāju, cauri Otrā pasaules kara gadiem, līdz pat trimdas laika izolētībai tālajā Austrālijā. Monogrāfija tapusi vairāk nekā desmit gadu garumā, bet divas līdzautores – Elga Freiberga un Ieva Lapinska – manuskripta gatavošanas laikā pāragri devušās mūžībā.

LU Komunikācijas departamentsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com