Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Turu buru!“

Etnomūzikas veterāni „Laimas muzykanti“ publicē jauno albumu

Laikraksts Latvietis Nr. 793, 2024. g. 4. apr.
Ieva Kļava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Albuma „Turu Buru!“ vāks.

Grupa „Laimas Muzykanti“. FOTO Publicitātes foto.

Pirms teju trīsdesmit gadiem Daugavpilī dibinātā latviešu etnomūzikas grupa Laimas Muzykanti publiskojusi straumēšanas vietnēs savu jauno albumu Turu buru!

Šis ir ceturtais grupas studijas albums. Tajā iekļautas divpadsmit stilistiski un žanriski dažādi aranžētas latviešu tautas dziesmas. Tās izskan gan bluegrass, gan latino, gan smagā roka, gan daudzos citos stilos. Aranžijas ir veidojuši visi grupas dalībnieki kopīgās ierakstu sesijās, un paši arī iespēlējuši daudzus dažādu tautu mūzikas instrumentus, kas dzirdami albumā. Izmantoti ne tikai tradicionālie elektriskie un akustiskie skatuves instrumenti, bet arī buzuki, īru flautas, mandolīnas, akordeons u.c.

Grupas līderis Artūrs Uškāns par šo albumu stāsta: „Albuma mūzika radās vairāku gadu laikā grupas radošajās nometnēs, cerībā, ka mēs to izdosim uz grupas 25 gadu jubileju, taču liktenim un pandēmijai bija savi plāni. Jāsaka paldies Andrim Alviķim, kurš divus gadus pēc kārtas atvēlēja savu vasaras māju Vidzemē grupas radošajiem darbiem un manai krustmeitai Evitai, kura uz vienu vasaras nedēļu piešķīra lauku māju Latgalē. Varbūt tāpēc albumā dzirdama visu Latvijas novadu tautas mūzika. Vēl ir svarīgi, ka šis albums, atšķirībā no iepriekšējiem, kur aranžijas un apdares veidoju es pats, tapis kopējā aranžēšanas darbā, kas radīja ne tikai daudz jauku kopdarba brīžu, bet arī radošu domstarpību un grupas dalībnieku maiņu – kopumā albuma radīšanā piedalījās 14 mūziķi. Tai skaitā, grupā un ierakstu procesā piedalījās arī pašlaik slavenā Būū.“

Albumā Turu buru iekļautas tādas dziesmas kā Bandenieka rudzi, Lakstīgala, Kaņepītes, Meitas mala u.c. Bonusā dzirdama dziesma Putni, kurā piedalās Ieva Akuratere un projekts EtnoZoom.

Albuma radīšanā piedalījušies grupas mūziķi Artūrs Uškāns (grupas līderis, vokāls, akordeons, stabules, mandolīna, dūdas, taustiņi), Matīss Uškāns (bungas), Baiba Ērgle (vokāls), Armands Varslavāns (ģitāra, buzuki), Inga Zeile (vijole, vokāls), Tatjana Gruničeva (bass), Ilze Fārte (vokāls, mandolīna), Kristaps Strods (bass), Megija Zonne, Ilze Borodkina, Irbe Sedleniece un Edgars Skrāģis (bekvokāli). Turu buru! muzikālā materiāla veidošanā piedalījās arī izcilā mūziķe Sintija Šteinkopfa.

Par skaņu rūpējās Edgars Skrāģis (JUMP SOUND). Skaņa ierakstīta studijās JUMP SOUND, Etnisko Skaņu Laboratorija un Studija Strops.

Par vāka attēlu parūpējās neirotīkli un Andris un Matīss Uškāni.

Albumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Aicinām klausīties jauno albumu Turu buru straumēšanas vietnēs Spotify, Deezer, YouTube u.c.

Ieva Kļava,
Grupas „Laimas Muzykanti“ menedžementsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com