Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas un Ukrainas prezidenti

Vienojas par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām

Laikraksts Latvietis Nr. 795, 2024. g. 17. apr.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Mr Volodymyr Zelenskyy) (no kreisās) sarunās ar Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču (no labās). FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Mr Volodymyr Zelenskyy) (no kreisās) un Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču (no labās) paraksta vienošanās. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Mr Volodymyr Zelenskyy) (no kreisās) un Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču (no labās). FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

11. aprīlī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Mr Volodymyr Zelenskyy). Tikšanās notika Trīs jūru iniciatīvas samita Viļņā, Lietuvā, ietvaros un tās laikā tika parakstīta Latvijas un Ukrainas vienošanās par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām.

Vienošanās pauž skaidru un stingru Latvijas atbalstu Ukrainai un paredz sniegt Ukrainai militāro atbalstu 0,25% apmērā no valsts iekšzemes kopprodukta. Tā paredz visaptverošu Latvijas sniegtu militāru un nemilitāru palīdzību Ukrainas aizsardzībai pret agresiju, kā arī Latvijas atbalstu Ukrainai tās ceļā uz dalību Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Latvijas nemilitārā atbalsta jomas ietver attīstības sadarbību, atbalstu Černihivas apgabala rekonstrukcijā un digitālajā, enerģētikas un kiberdrošības jomā, kā arī hibrīdā apdraudējuma novēršanu.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs ar V. Zelenski pārrunāja drošības situāciju Ukrainā, gatavošanos NATO samitam Vašingtonā, sarunu par Ukrainas iestāšanos ES uzsākšanu, Latvijas iesaisti Ukrainas miera iniciatīvā, kā arī ar ES sankciju politiku saistītus jautājumus.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
11.04.2024.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com