Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sensitīva informācija

Kalniete: Eiropas Parlamentā jāievieš sistēma par pielaidēm darbam ar sensitīvu informāciju

Laikraksts Latvietis Nr. 795, 2024. g. 17. apr.
Elīna Bīviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sandra Kalniete. FOTO Publicitātes foto.

Līdzīgi kā ES nacionālo valstu parlamentos, arī Eiropas Parlamentā no nākamā sasaukuma būtu jāievieš sistēma, kas garantē, ka ar Eiropas Savienībai hibrīdkara apstākļos īpaši svarīgiem jautājumiem strādā tie deputāti, kuri atbilst augstākajiem kritērijiem par tiesībām darbam ar sensitīvu informāciju, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

„Brīdī, kad, pateicoties neatkarīgu pētniecisko žurnālistu veiktajam darbam, tika izgaismots un apstiprināts mums Latvijā sen zināmais fakts par Tatjanas Ždanokas tiešu saistību ar Krievijas specdienestiem un atklātu kalpošanu Kremļa interesēm, mēs, vairāki no Latvijas ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti, vērsāmies pie parlamenta prezidentes ar prasību nekavējoties stiprināt Eiropas Parlamenta iekšējās drošības sistēmas pret Krievijas iejaukšanos, lai novērstu iespējas Krievijas ietekmes aģentiem izmantot Eiropas Parlamenta resursus naidīga un kaitnieciska satura izplatīšanai. Viens no instrumentiem, kā hibrīdkara apstākļos padarīt Eiropas Parlamenta darbu drošu no nevēlamas ietekmes, ir panākt, ka deputātiem, kuri gatavojas strādāt, piemēram, Ārlietu komitejā un Drošības un aizsardzības apakškomitejā, ir jāsaņem speciālā pielaide darbam ar šādiem jautājumiem. Iespējams, šāds kritērijs būtu attiecināms arī uz tiem deputātiem, kuri strādā ar likumdošanas aktiem, lai novērstu un nepieļautu ES ģeopolitiskās stratēģiskās atkarības veidošanos,“ norāda Sandra Kalniete.

Eiropas Parlamenta debatēs par rezolūciju, kurā deputāti pieprasīja darīt sabiedrībai zināmus Krievijas ietekmes aģentu vārdus un izgaismot viņu aktivitātes, Sandra Kalniete atzina, ka ES institūciju naivums un neaizsargātība pret Krievijas aģentiem, kuri darbojas, izmantojot demokrātiskās vērtības – vārda brīvību, cieņu pret dažādiem viedokļiem un toleranci, ir šokējošs. „Tatjana Ždanoka nav vienīgā, kas Strasbūrā un Briselē, arī ES valstu galvaspilsētās netraucēti īsteno Krievijas iejaukšanās politiku, ar mērķi irdināt mūsu sabiedrības vienotību, sēt naidu, radīt neticību Eiropas vērtībām, kā arī veicināt populismu un ekstrēmismu. Krievijas ietekmes aģentu tīkls Eiropā ir plašs un toksisks. To Kremlis ir pārmantojis no Padomju Savienības un veiksmīgi attīstījis, tajā iepinot arī ES politiskās elites pārstāvjus – Šrēderu, Liponenu, Fijonu u.c., Eiropas Parlamenta deputātus un dažāda mēroga pašvaldību vadītājus,“ debatēs uzsvēra deputāte.

Kopš Krievija uzsāka agresiju pret Ukrainu, Eiropas Savienība ir pakļauta arvien biežākiem plaša spektra hibrīduzbrukumiem, tāpēc ārvalstu aģentu atrašanās Eiropas Parlamentā un citās ES institūcijās, kā arī viņu brīva piekļuve ar ES drošību saistītiem jautājumiem, rada būtiskus riskus. “Eiropas Parlamenta tribīne un resursi nedrīkst tikt izmantoti, lai grautu ES vērtības un stutētu autoritārus režīmus,” uzsver Sandra Kalniete.

* * *

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 177 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas VoteWatch Europe reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdzeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com