Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Sākusies pieteikšanās balsošanai pa pastu

Laikraksts Latvietis Nr. 798, 2024. g. 8. maijā
Andrejs Vaivars -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sākot no 4. maija – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas – Latvijas pilsoņiem, kuri 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā neatradīsies Latvijā, būs iespēja piedalīties vēlēšanās ārvalstīs, balsojot pa pastu.

Šī gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās pirmo reizi tiks izmantots Elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs. Tas nozīmē, ka vēlētājs nav piesaistīts konkrētam vēlēšanu iecirknim un tas dod iespēju vēlētājam balsot jebkurā sev ērtā vēlēšanu iecirknī vai pa pastu no ārvalstīm. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, piekļuve vēlēšanu materiāliem ir krietni vienkāršota. Proti, vairs nebūs iepriekš jāpiesakās balsošanai pastu, sūtot pieteikumu uz Latvijas vēstniecību savā mītnes zemē. Pieteikšanās būs digitāla, izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu Latvija.lv.

Lai pieslēgtos  portālam, pārliecinieties, ka jums ir:

1. Derīga Latvijas eID karte

2. eID kartes sertifikāti (paroles)

3. karšu „lasītājs“

4. drukātājs (balsošanas materiālu izdrukai)

Pēc veiksmīgas pieslēgšanās e-pakalpojumam, vēlētājam būs iespēja iepazīties ar informāciju par balsošanas kārtību, lejuplādēt balsošanas materiālus un izvēlēties vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru viņš vēlas balsot.

Vēlētājam pašam būs jāizdrukā vēlēšanu materiāli, jāizdara sava izvēle un balsojums jānosūta iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu Rīgā (pasta adrese: Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050). Par derīgām tiks uzskatītas pasta aploksnes, kas iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu tiks saņemtas līdz balsu skaitīšanas sākumam jeb 2024. gada 9. jūnija rītam.

Balsošanai pa pastu varēs pieteikties laikā no 4. maija līdz 31. maijam.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Saulīte aicina ārvalstīs mītošos Latvijas pilsoņus savas izvēles izdarīšanu neatlikt uz beidzamo brīdi, ņemot vērā, ka aploksnei ar balsojumu no jebkuras vietas pasaulē noteiktā laikā ir jānonāk līdz Centrālās vēlēšanu komisijas K birojam Rīgā, kur strādās iecirkņa komisijas balsošanai pa pastu. „Balsojums par kādu no Latvijas kandidātu sarakstiem varētu būt viens no nozīmīgiem Neatkarības atjaunošanas dienas 4. maija svinību pasākumiem, turklāt tik savlaicīga nobalsošana  sniegs pārliecību, ka nodotā balss laikus nonāks Rīgā iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu,“ tā K. Saulīte. Īpaši tas attiecas uz vēlētājiem, kuri atrodas tālu no Latvijas – ASV, Austrālijā, Jaunzēlandē, Kanādā un citur.

Detalizētu informāciju par pasta balošanas kārtību lūdzam skatīt Instrukcijā balošanai pa pastu Eiropas parlamenta vēlēšanās: https://likumi.lv/doc.php?id=349821&version_date=15.02.2024

Svarīgi atcerēties, ka iespēja balsot pa pastu ir tikai Latvijas vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs.

Vienlaikus Centrālā vēlēšanu komisija atgādina, ka vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā 2024. gada 8. jūnijā uzturēsies ārvalstīs, var balsot arī ārvalstīs izveidotajos vēlēšanu iecirkņos. Informācija par ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem:
https://www.cvk.lv/lv/jaunums/eiropas-parlamenta-velesanas-latvija-stradas-945-iecirkni

Andrejs Vaivars,
Centrālā vēlēšanu komisija
Sabiedrisko attiecību vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com