Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„LAIKARATI“

Etnogrupa „Ogas“ sadarbībā ar Daci Melbārdi laiž klajā gadskārtu melodiju albumu

Laikraksts Latvietis Nr. 799, 2024. g. 15. maijā
Igeta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Albums „Laikarati“. FOTO Publicitātes foto.

Etnogrupa „Ogas“. FOTO Publicitātes foto.

Ietverot deviņas latviešu tradicionālo gadskārtu melodiju apdares, izdevniecībā Lauska iznācis etnogrupas Ogas un Daces Melbārdes kopīgi radītais albums Laikarati. Tajā līdzās audio materiālam skatāms arī katras dziesmas video.

EP deputāte Dace Melbārde pie etnogrupas Ogas mūziķiem ar ideju ierakstīt gadskārtu melodiju albumu vērsās jau 2021. gadā, un Ogu mūziķi aicinājumam ar prieku atsaucās, uzsākot melodiju atlasi un aranžējumu veidošanu. Divu gadu garumā albuma tapšanā iesaistījušies ap trīsdesmit mūziķu, to skaitā Rīgas zvanu ansamblis Primus un kopa Stiprās sievas ar Daci Melbārdi, kura ne tikai dzied, bet šī albuma ieskaņošanai un izdošanai sniegusi savu finansiālo atbalstu.

Etnogrupa Ogas ir dibināta 2017. gada novembrī, tajā darbojas profesionāli mūziķi, kurus apvieno interese par tradicionālo un pasaules mūziku. Grupā muzicē Ilze Jurjāne-Lapkovska (vijole, balss), Igeta Ozoliņa (kokle, balss), Agate Paštore (akordeons), Elīna Līce (stabules, akustiskā ģitāra), Kristaps Karps (sitamie instrumenti), Artūrs Uškāns (bass, balss).

LAIKARATI ir pirmais grupas studijas albums. Tas ierakstīts studijā Lauska, skaņu režisors Kaspars Bārbals, videomākslinieks Ēriks Upenieks, animācijas („Mārtiņ' gailīš'“) māksliniece Lote Iltnere. Gaumīgo albuma vāciņa zīmi ar ogām dažādos gadalaikos, grupas vijolnieces Ilzes Jurjānes-Lapkovskas idejas rosināta, radījusi māksliniece Inese Mailīte.

Etnomuzikologs Valdis Muktupāvels albumam LAIKARATI devis savus ceļavārdus: „Gadskārtu ieražu dziedājumi nes līdzi tradīcijas ilglaicību, tomēr ikvienā izpildījumā, uzsūcot tābrīža skaņu vides uztveri, tie skan atšķirīgi. Tā tas ir „Ogu“ sniegumā – ik melodija ir rosinājusi savus īpatnējus sabalsojumus, savu īpašu instrumentāriju, tā atklājot savu iespēju būt gribētai, pieņemtai un saprotamai 21. gadsimta pirmā ceturkšņa beigās.“

Tradicionālo melodiju rakstos Ogu mūziķi ievijuši gan bulgāru un spāņu tautas mūzikas intonācijas, gan ambientās mūzikas noskaņas.

CD formātā albums LAIKARATI nav atrodams tirdzniecības vietās – to kā dāvanu no Daces Melbārdes saņems skolas un bibliotēkas. Publiski albums pieejams Spotify un citās populārākajās straumēšanas vietnēs, savukārt visu dziesmu video skatāmi vietnē YouTube.

Igeta Ozoliņa,
etnogrupas „Ogas“ mūziķe

https://open.spotify.com/album/4zfr4h1PsR5WbiMls4qlxr?si=yzHwjU9LSlyCrU_47_LpWA&nd=1&dlsi=8374924ed1d54e35

https://www.youtube.com/playlist?list=PLb4dQ6dwqPajkBvmTcLifhLLyrTRT8bUFAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com