Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Ukraine. Residence of Freedom”

Latvijas Ukrainas kultūras kopprojektam Platīna Grand Prix

Laikraksts Latvietis Nr. 801, 2024. g. 29. maijā
Gita Pastora -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Radošā apvienība Skudras Metropole un Ukrainas aģentūra Plombir Event ar starptautisko labdarības projektu Ukraine. Residence of Freedom plūc atzinības laurus, nesot Brīvības vārdu pasaulē arī prestižajā konkursā Eventex Awards 2024, iegūstot Platīna Grand Prix apbalvojumu!

Pirms mēneša jēgpilnais Latvijas Ukrainas kopprojekts saņēma zeltu prestižajā Kannu festivālā Heavent Awards. Savukārt, 7. maijā norisinājās pasaulē vērienīgākais dzīvās komunikācijas notikumu konkurss Eventex 2024, kurā tiek apbalvoti labākie dzīvās komunikācijas notikumi un kultūras pasākumi no visas pasaules. Tajā Radošā apvienība Skudras Metropole un Ukrainas aģentūra Plombir Event guva atzinību, saņemot Platīna Grand Prix, – informē Radošās apvienības Skudras Metropole projektu vadītājs un projekta Ukraine. Residence of Freedom producents Toms Veiss.

Projekts Ukraine. Residence of Freedom saņēma Platīna Grand Prix apbalvojumu kategorijā Brand Experience – Not-for-profit / Government.

Eventex Awards 2024 konkurss notiek jau 14. gadu. Konkursam tika iesniegti 1207 nacionālie un starptautiskie pieteikumi no 62 valstīm! Finālā iekļuva darbi no 47 valstīm. Starp finālistiem un balvu saņēmējiem tādi zīmoli kā Disney, Formula 1, Google, Volvo, Financial Times, FIFA, Nike, Lufthansa un daudzi citi.

„Redzot jaudīgos un spēcīgos citu valstu pasākumus ar milzu budžetiem, atliek vien izbrīnā noelsties. Kā mēs spējām ar brīvprātīgo darbu sasniegt tik jaudīgu rezultātu? Spēcīga ideja, radoši risinājumi bezizejā, nestandarta tandēmi, jauni, nebijuši mākslinieciski paņēmieni, aģentūru kopdarbs, divu nāciju sinerģija, nesot Brīvības vārdu un jēgu caur mākslu un kultūru pasaulē, kā ar absolūti brīvprātīgs darbs tomēr tika novērtēts visaugstāk. Pateicamies ikvienam, kurš pielika savu roku projektu tapšanā. Dalām šo Grand Prix ar visiem iesaistītajiem un lepojamies, ka Latvija VAR! Mēs esam atbalsts Ukrainai visdažādākās nozarēs un notikumos. Paldies visai lielajai „Ukraine. Residence of Freedom“ komandai un visiem brīvprātīgiem projektā iesaistītiem, atbalstītājiem un ziedotājiem. Vairāk kā 40 uzņēmumiem un partneriem“, tā par paveikto stāsta RA Skudras Metropole vadītāja un radošā direktore Gundega Skudriņa.

Labdarības projekts Ukraine. Reisdence of Freedom ir starptautisks latviešu un ukraiņu mākslinieku sadarbības projekts, kura mērķis ir apvienot dažādu valstu māksliniekus vienotā brīvības meklējumā, kā arī atbalstīt tos, kuriem karadarbības rezultātā ir nepieciešams garīgās veselības atbalsts. Projekts sākās 24. augustā 2023. gadā, kad tika atzīmēta Ukrainas neatkarības diena un norisinājās līdz mēneša beigām, 29. augustam 2023. gadā. Pēc projekta norises Rīgā, tas tiks realizēts Igaunijā, Lietuvā, Somijā u.c. valstīs.

Projekta iniciatori un autori ir Natālija Čizova (Natali Chyzhova, UA), Gundega Skudriņa (LV), Toms Veiss (LV), Daša Bilenko (Dasha Bilenko, UA) un Aleksa Morozova (Alex Morozova, UA).

Sešu dienu laikā mākslas rezidences laikā tapa augstvērtīgi kultūras un mākslas procesi, kas iemantoja brīvības būtību. Projektā piedalījās vairāk nekā 20 Latvijas un Ukrainas mākslinieki un radošo nozaru pārstāji no desmit dažādām nozarēm – gleznotāji, aktieri, instalāciju mākslinieki, skaņu mākslinieki un komponisti, šefpavāri, horeogrāfi u.c. nozaru pārstāvji.

„Mēs ticam mākslas spēkam, ka tā spēj pārkāpt robežas un savest cilvēkus kopā. Ar šo pasākumu vēlējāmies veicināt starpvalstu dialogu un pozitīvi ietekmēt tos, kurus ir skāris karš Ukrainā,“ uzsver projekta iniciatore Natālija Čizova.

„Katrs darbs, ko radījuši mākslinieku pāri, ir stāsts par brīvību. Tā ir divu nāciju sinerģija laikmetīgās mākslas izpausmēs. Tas ir veids, kā mākslinieki pauda savu nostāju par brīvības cenu un dalījās ar plašāku auditoriju,“ uzsver projekta virsproducente Gundega Skudriņa.

„Projekts joprojām turpinās. Tā nākamās sērijas paredzētas Somijā, Lietuvā un citās valstīs. Mums ir milzīgs prieks par radošo tandēmu turpinājumiem, jaunām iniciatīvām un kopdarbiem, kas vēstī par svarīgām un sabiedrībai noderīgām vērtībām,“ stāsta projekta vadītājs Toms Veiss.

Gita PastoraAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com