Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasaules latviešu teātru saiets „PLATS solis 2024“

Sperts pareizajā virzienā stingri un stabili

Laikraksts Latvietis Nr. 818, 2024. g. 23. okt.
Dace Čaklā un Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Plats_Solis

Saieta „PLATS solis 2024“ Noslēguma ceremonija. FOTO Normunds Konons.

Ar daudzveidīgu pasākumu kopumu aizritējis pasaules amatierteātru saiets PLATS solis 2024, kurā piedalījās 27 amatierteātri un to pārstāvji no 12 valstīm – Austrālijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas, Dānijas, Itālijas, Īrijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un arī Latvijas. Pasākums notika no 10. līdz 14. oktobrim Stokholmā multifunkcionālā kultūras centra Kulturhuset Dieselverkstaden trīs zālēs un par dalībnieku uzņemšanu rūpējās Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris. Plašā programmā bija iekļautas 23 izrādes, no kurām 19 notika klātienē, bet 4 videoversijā. Pasākumā notika arī diskusijas, meistarklases, izsole, dejas, akcija Ukrainas atbalstam Visi kopā, īpašas Atklāšanas un Noslēguma ceremonijas. Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas korespondenti plaši atspoguļoja saieta gaitu un kopā ar skatītājiem vēroja teātra izrādes. Klātesot dučiem viesu un teātra draugu, PLATS solis 2024 izvērtās par grandioziem svētkiem un pat saņēma apzīmējumu – diasporas teātru Karaliste.

Modernajā Stokholmas multifunkcionālā kultūras centrā Kulturhuset Dieselverkstaden izrādes tika spēlētas uz trim skatuvēm. Saieta dalībnieku vidū ar klātienes izrādēm bija teātri: Latviešu-dāņu biedrības amatierteātris Pūpols no Dānijas, teātris Ņūdžersijas Jautrais tomāts no Amerikas Savienotajām Valstīm, Latviešu teātris Itālijā Momento, Latviešu teātris Īrijā Sliedes, Birmingemas Mazais teātris no Lielbritānijas, Londonas teātris Trepes no Lielbritānijas, Jorkšīras Latviešu improvizācijas teātris Spogulis no Lielbritānijas, Olesunnas Latviešu amatierteātris ALA no Norvēģijas, Bergenas latviešu amatierteātris LATiBergen no Norvēģijas, Ženēvas latviešu teātris Taurenis no Šveices, Minhenes letiņu amatierteāris Brecelis no Vācijas, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris no Zviedrijas, Stokholmas Atraktīvais Latviešu amatierteātris Sala no Zviedrijas, teātra studija Saime no Lielbritānijas, teātris Teaterverket no Zviedrijas, teātris Adhoctorerna no Zviedrijas, Rēzeknes Tautas teātris un Jaunais Miltu teātris no Latvijas. Ar video izrādēm piedalījās Austrālijas Latviešu teātris, Mansfīldas Teātra trupa Klēts un Mansfīldas bērnu un jauniešu studija Varavīksne no Lielbritānijas, Sidnejas Latviešu teātris no Austrālijas un Daugavas Vanagu Teātris Kanādā, kurš saietā piedalījās pirmo reizi, un tā režisore Sandra Cifersone bija arī klātienē. Te jāpiemin, ka teātris Ņūdžersijas Jautrais tomāts un teātra studija Saime savas izrādes saietā PLATS solis rādīja pirmo reizi. Pie izrādēm vēl pieskaitāmas divas Stokholmas latviešu skoliņas sagatavotās mazizrādes, ko bērni parādīja saieta Noslēguma ceremonijā.

Ekspertu komandā šogad bija aicināti: režisors un pedagogs Elmārs Seņkovs, aktrise Karīna Tatarinova, teātra zinātniece un Latvijas Kultūras Akadēmijas profesore Līga Ulberte, aktieris un režisors Juris Kalniņš.

Paralēli ekspertiem darbojās arī Kolēģu žūrija, kuras sastāvā bija Daugavas Vanagu Teātra Kanādā režisore Sandra Cifersone, Stavangeres latviešu teātra studijas režisors Sandris Rakauskis un Bergenas latviešu amatierteātra LATiBergen režisore Liāra Ozola no Norvēģijas.

Papildus izrādes vērtēja arī Draugu žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas Studentu teātra režisore Astra Kacena, dramaturgs un režisors Andris Zeibots, dramaturģe Lelde Jauja, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, pasākumu producente Andra Luste un aktrise Katrīne Pasternaka.

Meistarklases notika režisores un improvizācijas pedagoģes Astras Kacenas, improvizācijas un kustību teātra pasniedzēja Uģa Toča un aktrises Katrīnes Pasternakas vadībā. Šogad to bija īpaši daudz: Improvizācijas teātra elementi iesācējiem un Improvizācijas teātra spēles turpinātājiem; Kustība un ritmi un Ritmi un kustība; kā arī Parunāsim un Parunāsim vēl. Meistarklašu vadītāji sniedza plašas konsultācijas saieta dalībniekiem gan grupās, gan arī individuāli.

Saietā vienmēr norisinās paralēlā kultūras programma. Zviedrijā dzīvojošo latviešu mākslinieku izstādē ar saviem darbiem piedalījās trīs mākslinieces: gleznotāja Aija Gūtmane; lietišķās mākslas meistare Dace Balode; multimāksliniece Kristīne Lagzda Haapanen.

Pasākuma laikā tika rīkota akcija Ukrainas atbalstam Visi kopā. Lai īpašos sveicienus nosūtītu ukrainas tautai, tos arī nofilmēja un video tiks publiskots pavisam drīz. Savukārt, 14. oktobrī Latvijas vēstniece Zviedrijā Ilze Rūse kopā ar saieta PLATS solis dalībniekiem piedalījās Pirmdienas mītiņā Måndagsrörelsen Ukrainas atbalstam Normalmes laukumā Stokholmā.

Šogad saietā PLATS solis bija daudz goda viesu. Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, kura saieta laikā teica ceļavārdus saieta dalībniekiem, apmeklēja arī vairākas izrādes un izstādi. Visas saieta dienas kopā ar pasākuma viesiem, skatītājiem un dalībniekiem bija arī 14. Saeimas deputāte, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre, kura gan atklāja PLATS solis 2024, gan arī sveica dalībniekus izrāžu maratonam noslēdzoties. Ciemos bija atbraukusi arī Latvijas Amatieru Teātru asociācijas (LATA) valdes locekle Astra Kacena un LATA biedra VEF Teātris pārstāvji.

Par pasākuma telpu izvēli un nodrošināšanu rūpējās Zviedrijas Latviešu apvienības Stokholmas nodaļas un Jaunā Stokholmas Latviešu amatierteātra pārstāvji. Viņu pārziņā bija arī viesu uzņemšana, rekvizītu nodrošināšana visiem dalībteātriem, naktsmāju sarūpēšana, izrāžu pieteikšana un ekskursiju organizēšana. Viņi rūpējās par ēdināšanu un kārumiem, koordinēja mākslas izstāžu veidošanu un uzturēja sakarus ar pašiem māksliniekiem un vietējām pašdarbības kopām, kā arī visādi citādi gādāja par viesmīlību un raitu pasākuma norises gaitu.

Saieta laikā notika publiskas diskusijas par katru parādīto iestudējumu, kur savas pārdomas un vērtējumus izteica eksperti, un moderators šīm diskusijām bija Jaunā Stokholmas Latviešu amatierteātra aktieris Kaspars Ozoliņš. Katram saieta dalībniekam tika dota iespēja izteikties arī pie „brīvā mikrofona“ vai ierakstīt savu komentārus videointervijās, par kurām rūpējās PLATS jaunieši. Prieks bija vērot PLATS teātru jauniešu atkalsatikšanās prieku klātienē. Jauniešu nodaļai, kas izveidojās pēc teātra nometnes Straumēnos Anglijā 2022. gadā un turpinājās šovasar Latvijā teātra nometnē Stāmerienā, saiets PLATS solis 2024 bija īpašs. Stokholmā viņi satikās jau kā seni paziņas, bet ar tiem, kurus vēl nepazina, sadraudzējās uz vietas. Te jāpiebilst, ka trīs no šā gada festivāla izrādēm bija domātas tieši bērnu auditorijai, savukārt, sešās izrādēs paši bērni un jaunieši piedalījās kā aktieri.

Saieta laikā notika arī tradicionālā izsole, kurā katrs saieta PLATS solis dalībnieks piedāvāja ar savu izrādi vai teātra vēsturi saistītu priekšmetu jeb priekšmetu kopumu. Pateicoties meistarīgajam izsoles vadītājam Uģim Točam izsole bija ne tikai jautra, bet arī azartiska. Visus izsolē iegūtos līdzekļus, kā vienmēr, PLATS ziedo nākamā saieta PLATS solis 2025 organizēšanai.

* * *

Pirms tika nosaukti saietā apbalvotie teātri un individuālie laureāti, organizatoru grupa teica platu PALDIES visiem saviem palīgiem. Bez viņiem saiets nebūtu izdevies tik veiksmīgs! Saieta Darba grupas dalībnieki Sandra Bondarevska, Dace un Ingmārs Čaklie, Elza Umure, Lāsma Pintere, Liāra Ozola, Ingūna Keiša, Dženeta Vociša, Nora Radzēviča, Sandris Rakauskis un Lilita Tomsena no sirds pateicās visiem, kas palīdzēja. Un tie ir:

  • Diskusiju vadītājs Kaspars Ozoliņš un Lāsma Pintere;
  • Fotogrāfi Agnese Rukute, Jānis Nelsons, Jūlija Sereda, Madara Kučinska, Lāsma Pintere un Normunds Konons;
  • Ēdinātāji – Judīte Dravniece ar komandu;
  • Grafiskā dizaina veidotāja un māksliniece Santa Siliņa;
  • Palīgs komunikācijā zviedru valodā Nora Radzēviča un Ieva Lase;
  • Saieta telpu Kulturhuset Dieselverkstaden un noslēguma ceremonijas zāles Bagarmossens Folkets Hus saimnieki;
  • Video grupas dalībnieki Elīza Čaklā, Elza Umure, Katrīna Tamisāre, Māris Roberts Čaklais, Inguna Mieze, Valda Gabrjuna, Dženeta Vociša un Līga Blaua;
  • Ekspertu palīgi Ivita Goldberga Miljone un Annasofija Tormane Thars;
  • Saieta atklāšanas mūzikālā noformējuma veidotāji Līga Riekstiņa un Ervings Znotiņš;
  • Pasākuma uzņemošais teātris – Jaunajam Stokholmas latviešu amatierteātris;
  • Atklāšanas, Izsoles un Noslēguma ceremonijas vadītājs – Uģis Točs;
  • Saieta noslēgumā priekšnesumus sniedza Stokholmas latviešu koris, Sieviešu koris Stokholmietes, TDK Zibenītis, Stokholmas Latviešu skola, Elīza Čaklā, Agnese Jēgere, Oskars Lustiks, Agnese Kuplēna un Edijs Šnipke;
  • Tehniskie palīgi rekvizītu sagādē, skatuvju iekārtošanā un palīgi aizskatuvē: Kaspars Ozoliņš, Gints Dravnieks, Judīte Dravniece, Ainars Kazmins, Sintija Kolbjer, Dženeta Vociša, Rudīte Kalniņa, Uģis Haičenko, Nora Radzēviča, Agrita Murāne un Jēkabs Kalniņš;
  • Gaismu un skaņas nodrošinātāji Jūlija Bondarenko, Ivars Ozols un Egīls Kupčs;
  • Latvijas Radio 2 korespondenti Baiba Palkavniece un Kaspars Mauriņš;
  • Latvijas vēstniece Zviedrijā Ilze Rūse un vēstniecības darbinieki;
  • Latvijas Televīzijas korespondente Vita Anstrate un operators Olafs Perševics;
  • Radi Latvieši un Gunta Enerūta,
  • Balvu izgatavotājs Vigo Meiris;
  • Deju paužu organizatori – Katrīna Tamisāre, Elie Stefo un Laura Drelle.

Piemiņas balvas un atzinības rakstus „Par Labāko izrādi“ saņēma visi teātri:

  • Kolektīvs autordarbs „SPRĪDĪTIS. 100 NACIONĀLĀS ĪPATNĪBAS“, Jaunais Miltu teātris (Latvija), režisore Līga Milta, Par radošu un asprātīgu arhitipiskā latvieša definēšanu.
  • „STĀSTI PAR SIEVIETĒM“ pēc Zanes Zustes un Diānas Zandes Tarakāni manā galvā motīviem, Ženēvas latviešu teātris Taurenis (Šveice), režisore Māra Ziemele, Par drosmi tēmas izvēlē.
  • Anita Grīniece „ŠĶĪSTĪŠANĀS / LUSTRUM“, Sidnejas Latviešu teātris (Austrālija), režisore Ilona Brūveris, Par artistiskiem spēles teātra stila meklējumiem.
  • Egīls Šņore „ALIBI“, Stokholmas Atraktīvais Latviešu amatierteātris SALA (Zviedrija), režisore Agnese Jēgere, Par kriminālžanra aktualizēšanu.
  • Kolektīvs autordarbs „SELAVI!“, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija), režisors Rolandas Atkočiūnas, Par sarežģītu profesionālu izaicinājumu artistisku realizāciju režijā un aktiermeistarbībā.
  • Rasa Bugavičute-Pēce „DZIESMU SVĒTKI“, Daugavas Vanagu Teātris Kanādā, režisore Sandra Cifersons, Par būtisku kultūras mantojuma daudzveidīgu refleksiju.
  • „TU SAKI...“ pēc Vizmas Belševicas stāsta Tās dullās Paulīnes dēļ motīviem, teātra studija Saime (Lielbritānija), režisore Mārīte Seņkova, Par neatlaidīgu un azartisku spēli.
  • Zaiga Lapsiņa „LĀČPLĒŠA LIKTENIS“, Austrālijas Latviešu teātris, režisore Ieva Ozoliņa, Par vizuāli spilgtu un izglītojošu iestudējumu.
  • Dzejas izrāde „CEĻĀ“, Latviešu-dāņu biedrības teātris Pūpols (Dānija), režisore Velga Līce, Par poētiskas teātra valodas meklējumiem.
  • Vineta Pitkeviča „LUPATU LELLE“, Jorkšīras Latviešu improvizācijas teātris Spogulis (Lielbritānija), režisore Iveta Peskova, Par pretrunīgas cilvēka iekšējās pasaules atainojumu.
  • Lelde Stumbre „LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE“, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija), režisors Ingmārs Čaklais, Par saturā un formā vienotu iestudējumu.
  • Sandija Santa „METĀLA ZIEDI“, Bergenas latviešu amatierteātris LATiBergen (Norvēģija), režisore Liāra Ozola, Par emocionālu un patiesu aktieru spēli.
  • Raitis Zapackis „KATRAM SAVS DARBIŅŠ“, Mansfīldas Teātra trupa Klēts un Mansfīldas bērnu un jauniešu studija Varavīksne (Lielbritānija), režisore Liene Feldmane, Par izglītojošu un kvalitatīvu iestudējumu bērniem.
  • Harold Pinter „BETRAYAL“, teātris Teaterverket (Zviedrija), režisors Peter Bark, Par profesionālu aktieru sniegumu un stila tīrību.
  • Andris Ūdris „PSIHOTROPAIS NAMS“, teātris Ņudžersijas Jautrais tomāts (ASV), režisore Valda Rainey, Par cerīgu spēles teātra mēģinājumu.
  • Otfrīds Preislers „MAZĀ RAGANIŅA“, Latviešu teātris Īrijā Sliedes, režisore Baiba Gaigra, Par spilgtu bērnu sapņu atdzīvināšanu.
  • Ģirts Ančevskis „RŪĶU VAKARA PASAKAS“, Latviešu teātris Itālijā Momento, režisore Lāsma Pintere, Par krāsainu un interaktīvu iestudējumu.
  • „AIZ DURVĪM“ pēc Žana Pola Sartra darbu motīviem, Birmingemas Mazais teātris un Londonas teātris Trepes (Lielbritānija), režisori Hardy Gru un Ingmārs Čaklais, Par eksistences renesansi.
  • Džons Smits „MIRĀŽA“, Olesunnas Latviešu amatierteātris ALA (Norvēģija), režisore Ieva Konona, Par ansambļa vienotību farsā.
  • Jurga Vile „SIBĪRIJAS HAIKU“, Rēzeknes Tautas teātris (Latvija), režisore Māra Zaļaiskalns, Par izcilu sniegumu režijā un aktiermeistarībā.
  • „ROSSUM ROBOTS, ADAPTATION OF R.U.R.“ pēc Karela Čapeka lugas R.U.R. motīviem, teātris Adhoctörerna (Zviedrija), režisore Lucy Aho, Par klasiskā materālu radošu aktualizēšanu.
  • Ārija Cine „DĒLIS“, Minhenes letiņu amatierteātris Brecelis (Vācija), režisore Diāna Zavele, Par psiholoģisko un sadzīves asprātīgu konkrētību.
  • Sandra Bondarevska „DUBLINAS PĒTERSONI“, Latviešu teātris Īrijā Sliedes, režisore Sandra Bondarevska, Par emocionālu vēsturiskās pieredzes atgādinājumu.

Balvas EKSPERTU vērtējumā

LABĀKĀ IZRĀDE „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā

„Grand Prix“ – kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija), režisors Rolandas Atkočiūnas.

„Zelts“ – Sandra Bondarevska DUBLINAS PĒTERSONI, Latviešu teātris Īrijā Sliedes, režisore Sandra Bondarevska.

Sudrabs“ – Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija), režisors Ingmārs Čaklais.

„Bronza“ – Ģirts Ančevskis RŪĶU VAKARA PASAKAS, Latviešu teātris Itālijā Momento, režisore Lāsma Pintere.

LABĀKAIS REŽISORS „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Režisors Ingmārs Čaklais (Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

LABĀKĀ AKTRISE „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Sintija Kolbjer par Grētas lomu (kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija)).

LABĀKAIS AKTIERIS „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Kaspars Ozoliņš par Oskara lomu (kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija)).

LABĀKĀ OTRĀ PLĀNA AKTRISE „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Indra Jākobsone par Mērijas O'Reganas lomu (Sandra Bondarevska DUBLINAS PĒTERSONI, Latviešu teātris Īrijā Sliedes).

LABĀKAIS OTRĀ PLĀNA AKTIERIS „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Evans Patkovskis par Konrāda Pētersona lomu (Sandra Bondarevska DUBLINAS PĒTERSONI, Latviešu teātris Īrijā Sliedes).

LABĀKĀ HOREOGRĀFIJA „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Viesturs Bērziņš (Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

LABĀKĀ SCENOGRĀFIJA “PLATS solis 2024” EKSPERTU vērtējumā
Santa Siliņa un Selīna Briežkalna (Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

LABĀKAIS MUZIKĀLAIS NOFORMĒJUMS „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Hardy Gru un Matthew Roze (AIZ DURVĪM pēc Žana Pola Sartra darbu motīviem, Birmingemas Mazais teātris un Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

LABĀKIE TĒRPI „PLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
Santa Siliņa un Baiba Gaigra (Otfrīds Preislers MAZĀ RAGANIŅA, Latviešu teātris Īrijā Sliedes).

EKSPERTU SPECBALVASPLATS solis 2024“ EKSPERTU vērtējumā
„DULLO UN DROSMĪGO BALVA“ – Vineta Pitkeviča LUPATU LELLE, Jorkšīras Latviešu improvizācijas teātris Spogulis (Lielbritānija), režisore Iveta Peskova.

ĪPAŠĀ EKSPERTU BALVA – iespēja apmeklēt, kādu no laikmetīgajām profesionālo teātru izrādēm Latvijā.
Rasa Bugavičute-Pēce Dziesmu svētki (video izrāde), Daugavas Vanagu teātris Kanādā, režisore Sandra Cifersons.

Balvas skatītāju vērtējumā

LABĀKĀ IZRĀDE “PLATS solis 2024” SKATĪTĀJU vērtējumā –
kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija), režisors Rolandas Atkočiūnas.

LABĀKAIS AKTIERIS „PLATS solis 2024“ SKATĪTĀJU vērtējumā –
Kaspars Ozoliņš par Oskara lomu (kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija)).

LABĀKĀ AKTRISE „PLATS solis 2024“ SKATĪTĀJU vērtējumā –
Inga Raudiņa par Ines lomu (AIZ DURVĪM pēc Žana Pola Sartra darbu motīviem, Birmingemas Mazais teātris un Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

Balvas DRAUGU ŽŪRIJAS vērtējumā

LABĀKĀ IZRĀDE „PLATS solis 2024“ DRAUGU ŽŪRIJAS vērtējumā
Kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija), režisors Rolandas Atkočiūnas.

LABĀKĀ AKTRISE „PLATS solis 2024“ DRAUGU ŽŪRIJAS vērtējumā
Valda Gabrjuna par Ernas lomu (Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

LABĀKAIS AKTIERIS „PLATS solis 2024“ DRAUGU ŽŪRIJAS vērtējumā
Kaspars Ozoliņš par Oskara lomu (kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija)).

DRAUGU ŽŪRIJAS SPECBALVAPLATS solis 2024“
Par vēsturiski nozīmīgu notikumu atainojumu uz skatuves – Sandra Bondarevska DUBLINAS PĒTERSONI, Latviešu teātris Īrijā Sliedes, režisore Sandra Bondarevska.

Balvas KOLĒĢU ŽŪRIJAS vērtējumā

LABĀKĀ IZRĀDE „PLATS solis 2024“ KOLĒĢU ŽŪRIJAS vērtējumā
AIZ DURVĪM pēc Žana Pola Sartra darbu motīviem, Birmingemas Mazais teātris un Londonas teātris Trepes (Lielbritānija), režisori Hardy Gru un Ingmārs Čaklais.

LABĀKĀ AKTRISE „PLATS solis 2024“ KOLĒĢU ŽŪRIJAS vērtējumā
Ieva Levica par Annijas Pētersones lomu (Sandra Bondarevska DUBLINAS PĒTERSONI, Latviešu teātris Īrijā Sliedes).

LABĀKAIS AKTIERIS „PLATS solis 2024“ KOLĒĢU ŽŪRIJAS vērtējumā
Kaspars Ozoliņš par Oskara lomu (kolektīvs autordarbs SELAVI!, Jaunais Stokholmas Latviešu amatierteātris (Zviedrija)).

„PLATS solis 2024“ KOLĒĢU ŽŪRIJAS SPECBALVA
Par scenogrāfiju – Santa Siliņa un Selīna Briežkalna (Lelde Stumbre LAIMĪGĀ BLŪMENTĀLE, Londonas teātris Trepes (Lielbritānija)).

Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Latviešu Kultūras fonds Īrijā, Nacka commune, Kulturhuser Dieselverkstaden, Latvijas Republikas vēstniecība Zviedrijas Karalistē, uzņēmums MastrePrint, Zviedrijas Latviešu apvienības Stokholmas nodaļa, uzņēmums Luii, laikraksts Latvietis, portāls Baltic-Ireland.ie, medijs Latviesi.com, Vigo Meiris un citi privātie sponsori. Meistarklases finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē no diasporas atbalsta projektu programmas līdzekļiem.

Par Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību (PLATS)

PLATS – Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība ir 2021. gada 16. janvārī dibināta kā diasporas amatierteātru pārstāvības bezpeļņas organizācija, kas šobrīd apvieno diasporas amatierteātrus no trīs kontinentiem dažādās valstīs – Austrālija, ASV, Kanāda, Dānija, Itālija, Īrija, Lielbritānija, Norvēģija, Somija, Šveice, Vācija un Zviedrija. PLATS dibinātāji ir ārvalstīs mītošie teātru profesionāļi, kuriem rūp Latvijas tēla spodrināšana un latviešu teātra mākslas attīstība ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. PLATS misija ir nodrošināt ciešu saikni starp latviešu amatierteātriem pasaulē.

Dace Čaklā un Sandra Bondarevska

Facebook: https://www.facebook.com/PLATSlatviesuteatri

Instagram: https://www.instagram.com/p_l_a_t_s/

Twitter: https://twitter.com/PLATS2021



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com