Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Balsošana Latvijas vēstniecībā Kanberā

Vēlēšanu komisijai viss gāja gludi

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Juris Jakovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vēstniecībā balsošanas iekārta. FOTO Juris Jakovics.

Vecākais kanberietis Žanis Mediķis ieradies vēlēšanas telpā. FOTO Juris Jakovics.

Oktobra pirmajā dienā, 2022. gadā, pirmo reizi Austrālijā Latvijas Republikas jaunatklātajā vēstniecībā notika balsošana Saeimas vēlēšanām – šoreiz – 14. Divi vēstniecības diplomāti un trīs vietējās latviešu sabiedrības locekļi nostrādāja ne tik vien balsošanas dienā, bet arī nākošajā, lai atvērtu pa pastu iesūtītās aploksnes ar balsošanas lapiņām un apliecinājumiem. Arī vēstnieks labu laiku novēroja vēlēšanu iecirkņa darbinieku darbību.

Visu bija jāveic ar vislielāko uzmanību norādītā secībā. Kanberas vēlēšanu iecirknis bija pirmais pasaulē, kas atklāja un nobeidza balsojumu skaitīšanu. Bija biežas sarunas ar Centrālo vēlēšanas komisiju Rīgā un telefoniskas atbildes uz dažādiem jautājumiem no citiem iecirkņiem.

Kaut balsojumu skaits Kanberā bija samērā mazs klātienē, jo latviešu skaits Kanberā ir ļoti mazs, pasta balsošana no visas Austrālijas sagādāja labi daudz vairāk balsojumu. Bija neizbēgami manīt smagu preferenci pirmajai no 19 partijām vai partiju sagrupējumiem. Tikai divi no visiem balsojumiem bija nederīgi.

Pārmaiņas vēlēšanu procesā, salīdzinot ar agrākām vēlēšanām, nozīmēja, ka nevienam nebija gluži droša pieredze par iespējamām grūtībām un pārsteigumiem. Toties vēlēšanu komisijai viss gāja gludi, un darbinieki jutās atvieglināti un apmierināti par veiksmīgi paveikto darbu.

Juris Jakovics
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com