Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši piedalās Melburnas maratona festivālā

Izturība, uzņēmība un izcili panākumi

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Maratons. FOTO Melbourne Marathon.

Mārtiņš Līdums. FOTO Nora Žubecka.

Lia Bjūkenena (Buchanan). FOTO Melbourne Marathon.

Greiems Andersons (Nr. 12452). FOTO Melbourne Marathon.

Svētdien, 2022. gada 2. oktobrī, Melburnas maratona festivālā piedalījās vairāk nekā 34 500 dalībnieku, tostarp arī citu pavalstu un aizjūras latviešu skrējēji. Festivālā bija iekļautas vairāku distanču iespējas, no pilnā maratona – 42,2 km, līdz 3 km gājienam. Vēlos sumināt man pazīstamos, kuri pieveica pusmaratona un pilnā maratona distances!

Martiņš Līdums no Adelaides, dedzīgs skrējējs, 3. kursa medicīnas students Adelaides Universitātē un 2022. gada decembra beigās gaidāmo Jaunatnes dienu līdzrīkotājs pusmaratonu noskrēja zibenīgā 1:15:37 (caurmērā 3m35s / km). Martiņš nobeidza 55. vietā no 10 032 dalībniekiem, bet 9. vietā no skrējējiem savā vecuma grupā – no 20-24 gadiem.

Mārtiņš mājās trenējas ar olimpisku skrējēju vadītu skriešanas klubu RunAsOne un no Adelaides bija atbraucis kopā ar kluba biedriem. Šis bija Mārtiņa piektais pusmaratons kopš viņš pirmo reizi šo distanci noskrēja 2018. gadā.

Pilnajā maratonā Lia Bjūkenena (Buchanan) noskrēja teicamu laiku – 3:33:43. Lia bija viena no 6 200 konkurentēm maratona sacensībās, kuras uzvarēja kenijietis Timotijs Kiplagats Ronohs ar 2:09:12. Sievietēm ātrākā skrējēja bija Beatrise Čeptu, arī no Kenijas – 2:27:58.

Lia ir no Lielbritānijas, bet šobrīd strādā Melburnā par skolotāju. Viņa dejo tautas deju ansamblī Ritenītis un piedalījās arī Mēness stari danco dejas projektā šī gada martā un jūlijā, Ukrainas labdarības koncertā St Kildas Palais teātrī.

Lia bija 40. vietā sava vecuma kategorijā no 25-29 gadiem. Lias panākums ir izpelnījies īpašu apbrīnu ar to, ka viņa iepriekš nekad nav skrējusi nevienu distanci! Svētdienas skrējiens bija četru mēnešu mērķtiecīga treniņa vaiņagojums!

Sacensībās startēja arī citi maratonisti ar latviešu saiti. Saltupu ģimene pulcējās skrējiena noslēguma posmā pie finiša taisnes Melburnas kriketa laukuma stadionā, lai atbalstīt Maiklu Petrovski, kurš arī noskrēja savu pirmo maratonu, to nobeidzot 4:22:13 laikā.

Andersonu ģimene, dažādos skrējiena posmos, arī noslēgumā kopā ar Saltupu kompāniju, dedzīgi atbalstīja iepriekš minētos maratonistus, kā arī Greiemu Andersonu un znotu Lūku Fararu. Lūka laiks 3:04:02 nodrošināja viņam 27. vietu no 385 skrējējiem vecumā no 50 līdz 54 gadiem.

Greiems vairākkārt piedalījies Melburnas maratona festivālā, skrienot īsākas distances, bet šogad maratona distanci noskrienot 5. reizi. Viņš maratonos piedalījies arī citviet, tostarp Viktorijas lauku pilsētas Mērīzvilas labdarības skrējienā pēc 2009. gada ugunsgrēku postažas, Rīgas maratonā, atzīmējot Latvijas simtgadi, Ķenguru salā Dienvidaustrālijā un Jamaikā (attālinātā veidā), bet Brūnija salā Tasmānijā – 64 km. Greiema laiks svētdien bija 4:09:08, ātrākais savā vecuma kategorijā (75+) un ātrāks par Melburnas maratona festivāla 75+ vecuma grupas rekordistu Jošiki Mijake no Japānas, kurš 2013. gadā noskrēja 4:12:05.

Apsveicu skrējējus ar izturību, uzņēmību un izcilajiem panākumiem!

Anita Andersone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com