Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dilles tante“ Adelaidē iepriecina gan mazus, gan lielus

Teātra nometne ar izrādi

Laikraksts Latvietis Nr. 725, 2022. g. 2. nov.
Mārīte Rumpe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Teātra nometnes nodarbības Lietuviešu namā. FOTO Mārīte Rumpe.

Teātra nometnes nodarbības Lietuviešu namā. FOTO Mārīte Rumpe.

Teātra nometnes nodarbības Lietuviešu namā. FOTO Mārīte Rumpe.

Teātra nometnes nodarbības Lietuviešu namā. FOTO Mārīte Rumpe.

Uz skatuves Latviešu namā. FOTO Mārīte Rumpe.

SLT_PBLA_KM

AdelaidesSkola

Vai mēs, Adelaides Latviešu skolas skolnieki un skolotāji, zinājām, ko sagaidīt? Nē! Dilles tante teica, ka ieradīsies 22. oktobrī, un būs teātra nometne ar izrādi otrās dienas beigās. Izklausās jau labi, bet vai 1 dienas laikā var iemācīties, kas jādara, kur jābūt un kāds kostīms jāvelk? Izrādās, ja strādā ar amata pratējiem, tad var. Milzīgs paldies viņiem par pacietību, jo bērni klausīja, cik nu varēja, bet reizēm jau tā kāja tik un tā paslīdēja, bet nu par visu pēc kārtas.

Lietainā, 22. oktobra, rītā, Sidnejas teātra režisore Ilona Brūvere un aktieri Ojārs Greste, Jānis Čečiņš, Aija Brūvere, Rasma Celinska un skaņu vīrs Jānis Grauds visi bija gatavi darbam. Izpētīja Lietuviešu nama skatuvi, pārplānoja visu iespējamo un neiespējamo, un varējām sākt. Ilona Brūvere vadīja kustību nodarbības visiem bērniem kopā, bija gan jākoncentrējas klausoties, gan jāsajūt sevi telpā (cik mazs, plakans vai garš tu vari justies). Bija jāmācās staigāt atmuguriski un ar draugiem jāizdomā, kādu dzīvnieku viņu grupa var attēlot – redzējām čūskas, žirafes, trusi un citus zvērus. Pēc kārtīgas izkustēšanās Ilona piedāvāja bērniem lomas un sadalīja bērnus grupās. Nu radošajās nodarbībās bija jāzīmē prezidenti ar Ojāru, jāraksta vēstules ar Aiju un jātaisa puķu maskas ar Rasmu, un arī bija roka jāpieliek, lai uztaisītu lidojošo šķīvīti ar Jāni Č., un tas viss izrādei. Vēlāk arī vistām bija jāmācās deja. Nodarbības bija radošas un interesantas, un mūsu bērni turējās godam.

Dekorācijas sagatavotas, un nu jāsāk mēģināt uz skatuves. Sidnejas teātra aktieri jau mēnesi pirms ierašanās Adelaidē paši cītīgi mācījās tekstu un notika mēģinājumi. Tāpēc tagad uzsvars tika likts uz bērnu apmācīšanu, kur un no kuras puses jānāk un kur jāpazūd aiz aizkariem.

Bērni ar lielu interesi skatījās, kas nu būs? Vai tiešām arī viņi būs aktieri? Viņi saprata, ka nav viegli būt aktieriem, jo aiz skatuves jāuzvedas klusu, nedrīkst lēkt pa pakāpieniem un jāzina, kuram ir kurš kostīms. Dilles tante – pantu tante tiešām ļāva bērniem kāpt uz skatuves un izdzīvot viņas stāstu kopā. Tomēr, tas viss ir nieks, salīdzinot ar gandarījumu izrādes beigās, kad lepni stāvi uz skatuves ar lielajiem aktieriem un publika aplaudē.

Saņēmām ļoti pozitīvas atsauksmes no publikas, jo Dilles tante patika gan maziem, gan lieliem.

Adelaides Latviešu skolas vārdā saku lielu, lielu paldies režisorei Ilonai Brūverei par tik jaukas Kārļa Vērdiņa poēmas iedzīvināšanu izrādē. Paldies visiem aktieriem, kas darbojās ar bērniem un spēja viņos uzšķilt radošo dzirksti. Kas to būtu domājis, ka no alumīnija folija var uztaisīt citplanētiešu olu/bumbu?

Paldies arī visām Adelaides Latviešu skolas skolotājām, kas palīdzēja. Īpašs paldies arī Liai Jaunzems, kas rūpējās par dalībnieku maltītēm; viņai izdevās tas, ka bērniem garšoja veselīgs ēdiens, un visi bija priecīgi.

Lai Dilles tantei vēl ilgs un laimīgs mūžs, lai viņa paspēj vēl viesoties arī citās Austrālijas latviešu skolās. Gaidīsim Sidnejas Latviešu teātri atkal Adelaidē uz nākošo radošo teātra nometni!

Šo nometni līdzfinansē LR Kultūras ministrija un Pasaules Brīvo latviešu apvienība.

Mārīte Rumpe,
ALS pārzine
Laikrakstam „Latvietis“

Gatavošanās izrādei ar Adelaides Latviešu skolas bērniem: https://youtu.be/VCfCVZKwSjQAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com