Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lāčplēša diena Austrālijā

Latvijas vēstniecība godina kritušos karavīrus visā pasaulē

Laikraksts Latvietis Nr. 727, 2022. g. 18. nov.
Ieva Apine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVLielais

Latvijas vēstniecības Austrālijas Savienībā vadītāja vietniece Ieva Apine un maj. Valdis Bodnieks. FOTO Raitis Freimanis.

Piektdien, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, piedaloties Piemiņas dienas svinīgajā ceremonijā, godinot kritušos karavīrus un turot svētu latviešu karavīra piemiņu, Latvijas vēstniecības Austrālijas Savienībā vadītāja vietniece Ieva Apine nolika piemiņas vainagu Austrālijas Kara memoriālā Kanberā un pie kritušo karavīru piemiņas memoriāla Francijas vēstniecībā Austrālijā.

Ar klusuma brīdi atceroties Neatkarības cīņās kritušos karavīrus, Latvijas vēstniecības Austrālijā padomniece Ieva Apine godināja ne tikai 21 Lāčplēša kara ordeņa kavalieri, kuri savu ceļu mūžībā raduši Austrālijā, bet arī tos latviešu karavīrus, kuri stājās kopā ar Austrālijas un Jaunzēlandes karavīriem ANZAC rindās.

„Turēsim svētu mūsu karavīru piemiņu, kuri par savas zemes brīvību un neatkarību atdeva pašu dārgāko – savu dzīvību! Mācīsim saviem bērniem cienīt un godāt savas valsts vēsturi un apzināties, ka ik mirkli mums jāstāv sardzē par savu zemi, Latviju!“ pauda padomniece I. Apine.

Austrālijā un citās sabiedrotajās valstīs, tostarp Jaunzēlandē, Kanādā un Amerikas Savienotajās Valstīs, 11. novembris kļuva pazīstams kā Pamiera diena – diena, kurā piemin Pirmajā pasaules karā bojāgājušos.

Pēc Otrā pasaules kara Austrālijas valdība piekrita Apvienotās Karalistes priekšlikumam pamiera dienu pārdēvēt par piemiņas dienu, lai pieminētu abos pasaules karos bojāgājušos. Šodien Austrālijas piemiņas dienā tiek pieminēta visu karu un konfliktu rezultātā bojāgājušie austrālieši.

Katru gadu 11. mēneša 11. datumā 11. stundā ar klusuma minūti tiek pieminēti bojā gājušie karavīri.

Ieva Apine,
Latvijas vēstniecības Austrālijas Savienībā
vadītāja vietnieceAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com