Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Lasis Stasis un Atlasijas okeāns“

„Liels un mazs“ izdod Dainas Tabūnas garstāstu bērniem

Laikraksts Latvietis Nr. 732, 2022. g. 21. dec.
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

Grāmatas „Lasis Stasis un Atlasijas okeāns“ vāks.

Grāmatas „Lasis Stasis un Atlasijas okeāns“ atvērums.

Grāmatas „Lasis Stasis un Atlasijas okeāns“ atvērums.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs laiž klajā Dainas Tabūnas pirmo prozas grāmatu bērniem – garstāstu Lasis Stasis un Atlasijas okeāns ar Agates Lielpēteres ilustrācijām. Stāsts vēsta par mazu lasēnu, viņa iepazīšanos ar upi, Baltijas jūru, zivīm un citiem ūdens iemītniekiem, par dabisku un cilvēku izraisītu briesmu pilno ceļojumu uz Atlasijas okeānu – tā okeānu dēvē laši. Grāmatas adresāts ir jaunākā skolas vecuma bērni, kuriem patiks arī mākslinieces ilustrācijās iztēlotā krāsainā ūdeņu pasaule.

26. novembrī bija grāmatas atvēršanas svētki galerijā ISTABA, K. Barona ielā 31B. Pasākumā, kam dots nosaukums Ūdenī un gaisā, vienlaikus tika atvērtas divas jaunākās Liels un mazs izdotās grāmatas – Dainas Tabūnas Lasis Stasis un Atlasijas okeāns un Viestura Ķerus Korras pasaules. Radošo darbnīcu bērniem vadīja Vivianna Maria Stanislavska, kura ilustrējusi Ķerus grāmatu.

Okeānu mazais zivēns iztēlojas, kā īsto varoņu pasauli, kurā viss ir daudz labāks un visi ir daudz pārāki par parastiem lašiem parastā upē vai jūrā. Ceļā stājas asari un cūkdelfīni, tīkli un piesārņojums, tomēr ilgais un grūtais peldējums lasēnam izdodas. Taču Stasim nākas zaudēt ceļā iemantoto draudzeni Judīti, kas cēlusies no okeāna lašiem. Jau sarunas ar viņu liek Stasim sajust šaubas par iztēloto okeāna lašu dižumu. Realitātē viss patiešām izrādās pavisam citādi, nekā izsapņots, un par īsto varoņdarbu kļūst neatlaidīgā, attapīgā Staša nokļūšana atpakaļ dzimtajā upē.

Šajā saistošajā sižetā atklājas gan zēna pieaugšanas stāsts, kurā ielikts daudz cilvēcisku emociju, gan arī svarīgas zināšanas par dabas norisēm, lai gan tās pasniegtas cilvēciskotā formā – lasis Stasis mīl savus vecākus, kašķējas ar iedomīgo brālēnu un pat sacer jokainus pantus. Grāmata vairo izpratni par dabu, ekoloģiskiem procesiem un vides apdraudējumu – ne katrs bērns zina, ka arī viņa gaisā palaistais baloniņš, nonācis jūrā, var kļūt par bīstamām lamatām kādai dzīvai būtnei.

Rakstniece Daina Tabūna (1985) absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju Teātra, kino un TV dramaturģijas specialitātē, strādājusi par tekstu redaktori un sabiedrisko attiecību speciālisti. Viņas stāstu krājums Pirmā reize (2014) tika nominēts Literatūras gada balvai.

Māksliniece Agate Lielpētere (1995) pieder ilustratoru jaunākajai paaudzei. Viņa studējusi grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā un Porto universitātē, dzīvo un strādā Slovēnijā, un savus darbus izstādījusi gan Rīgā, gan Ļubļanā. Māksliniece zīmē komiksus, grāmatu un žurnālu ilustrācijas, strādā grafiskajā dizainā un jau ir sadarbojusies ar izdevniecību Liels un mazs dzejas kopkrājuma Netikumīgie (2021) ilustrēšanā.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instagram.com/lielsunmazs

Alīse Nīgale,
izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com