Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pabalsts AL59. Kultūras dienām

No Latvijas Ārlietu ministrijas

Laikraksts Latvietis Nr. 744, 2023. g. 22. martā
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Maija Drēziņa. FOTO no Maijas Drēziņas personīgā arhīva.

Saņemtas labas ziņas no Latvijas Republikas vēstniecības Austrālijas Savienībā. Ārlietu ministrijas izvērtēšanas komisija nolēmusi atbalstīt, pilnībā vai daļēji, četrus no projektiem, kurus Kultūras dienu rīcības komiteja iesniegusi. It sevišķi liels prieks ir par atbalstu, kas sniegts Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienu iepriekšējo Kultūras Dienu simbolu izstādei. Šo projektu vadīs Maija Drēziņa.

Maija Drēziņa ir Austrālijas latviete, dzimusi un augusi Jura un Lindas ģimenē, kura ir piedalījusies Austrālijas latviešu sabiedrībā visu savu dzīvi. Viņa sekmīgi absolvēja Melburnas latviešu Daugavas skolu, Melburnas Latviešu vidusskolu un Annas Ziedares Vasaras Vidusskolu.

Maija ir piedalījusies Austrālijas latviešu sabiedrībā, dejojot tautas deju ansamblī Ritenītis pēdējos septiņus gadus, kā arī uzstājoties vairākos muzikālos priekšnesumos un pasākumos. Maija darbojusies Latviešu Jaunatnes apvienības Austrālijā, Jaunatnes Dienu rīcības komitejā. Ar lielu enerģiju un prieku Maija spēlē saksafonu, un sekmīgi sarīkoja un novadīja Danču vakaru, kas notika Melburnas Jaunatnes dienu ietvaros.

Maija nesen pabeidza Mākslas bakalaura grādu ar papildus pētniecības gadu, iegūstot īpaši augstu vērtējumu savai tēzei. Maija arī bija sekretāre un redaktore Melburnas Universitātes studentu žurnālam, kas dod studentiem iespēju dalīties ar saviem darbiem un ar panākumiem; viņa pat izstrādāja žurnālam jaunu logo. Katru gadu žurnālam īpašs izdevums tā gada labākajiem darbiem, un šogad šo sējumu izveidoja Maija.

Pabalsts, kas sniegts diasporas atbalstam no Latvijas Ārlietu ministrijas, ļaus Maijai strādāt pie iepriekšējo 58 AL Kultūras Dienu simbolu un ar Kultūras dienām saistīto priekšmetu un fotogrāfiju utt. sakopošanas un izpētīšanas. Izpētot šo vielu, viņas interese ir izdibināt un aprakstīt tēmas, kas ir bijušas sabiedrībai svarīgas agrākos posmos. Kultūras dienu simbolu izstādi atklās 26. decembrī, un to varēs skatīt AL59.Kultūras dienu garumā. Ir paredzēts arī ilgstošs vielas sakopojums, kas nodrošinātu kultūrvērtības saglabāšanu.

Pēteris un Susan Dārziņi,
AL59.KD rīcības komitejas priekšsēži
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com